Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Na ratunek Poli” - Profilaktyka Smyka wystartowała w gminie Działdowo

Wójt, pracownicy Urzędu Gminy Działdowo, dyrektorzy i przedstawiciele szkół z gminy Działdowo oraz policjanci z działdowskiej jednostki Policji spotkali się, by wspólnie zainaugurować projekt „Na ratunek Poli – Profilaktyka Smyka”.

W miniony wtorek (15.02.2022r.) w Urzędzie Gminy w Działdowie odbyło się spotkanie inaugurujące projekt „Profilaktyka Smyka – Na ratunek Poli”. Do udziału w projekcie przystąpiły szkoły z terenu gminy Działdowo, a to za sprawą pana Wójta Gminy Działdowo, który bardzo pozytywnie odniósł się do założeń projektu i zakupił, ze środków własnych gminy, dla szkół pakiety wraz z książkami do prowadzenia zajęć w szkołach.

W spotkaniu, oprócz włodarza gminy Działdowo, dyrektorów i przedstawicieli szkół, Kierownika referatu oświaty i kultury w UG w Działdowie, podinsp.ds. społecznych, promocji i kultury fizycznej, uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Działdowie wraz z oficerem prasowym. Projekt został zainicjowany przez warmińsko-mazurską Policję, a jego celem jest edukacja najmłodszych w zakresie czyhających na nie niebezpieczeństw. Zakłada on realizację zajęć edukacyjnych w klasach 0-III na podstawie trzynastu rymowanych historyjek o Poli, która mierzy się z konsekwencjami nieodpowiedzialnych zachowąń, a której z pomocą spieszy policjant. Publikacja ma nie tylko przestrzec dzieci przed zagrożeniami, na które są narażone w codziennym życiu, ale także kreować wśród najmłodszych obraz policjanta-przyjaciela, na którego zawsze można liczyć. W zakupionych przez gminę pakietach znalazły się nośniki pamięci ze scenariuszami zajęć opracowanymi przez pedagogów, karty pracy dla dzieci, kolorowanki, dyplomy, piosenka profilaktyczna, nagrania video z rymowankami czytanymi przez funkcjonariuszy i funkcjonariuszki garnizonu warmińsko-mazurskiego oraz książeczka „Na ratunek Poli”.

W spotkaniu brał udział również przedstawiciel lokalnych mediów z portalu Moje Działdowo, który udostępnił nam zdjęcia ze spotkania oraz opublikował materiał ze spotkania na swoim portalu włączając się do promocji projektu.

Mamy nadzieję, że projekt spotka się z pozytywnym odbiorem przez nauczycieli prowadzących edukację przedszkolną i wczesnoszkolną, a za ich pośrednictwem trafi do najmłodszych i zaowocuje właściwymi postawami wśród dzieci klas 0-III szkół podstawowych.

  • autor KPP Działdowo - Komendant KPP w Działdowie przemawia podczas spotkania inaugurującego projekt pt. Na ratunek Poli - Profilaktyka Smyka
  • autor Marcin Ostrowski - Komendant Powiatowy w Działdowie podczas spotkania dot. projektu pt. Na ratunek Poli
  • autor Marcin Ostrowski - Loga KPP w Działdowie i UG w Działdowie na okładce książki pt. Na ratunek Poli
  • autor Marcin Ostrowski - Oficer Prasowy KPP w Działdowie prezentuje ksiażkę pt. Na ratunek Poli
  • autor Marcin Ostrowski - Podinsp. ds. społecznych, promocji i kultury fizycznej UG w Działdowie prezentuje książkę pt. Na ratunek Poli
  • autor Marcin Ostrowski - Policjantka prezentuje materiały z Pakietu - Na ratunek Poli - Profilaktyka Smyka
  • autor Marcin Ostrowski - Torebki promujące warmińsko-mazurską Policję i Urząd Gminy w Działdowie
  • autor Marcin Ostrowski - Wnętrze książki pt. Na ratunek Poli
  • autor Marcin Ostrowski - Wójt Gminy Działdowo podczas spotkania inaugurującego projekt pt. Na ratunek Poli - Profilaktyka Smyka
Powrót na górę strony