Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktyka smyka – spotkania policjantek z przedszkolakami

Policjantki z działdowskiej jednostki Policji spotkały się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego i rozmawiały o zasadach bezpieczeństwa. Podczas spotkań przedszkolaki mogły również posłuchać wierszy o przygodach dzielnej Poli, którą z opresji ratuje policjant.

W ciągu ostatnich kilku dni policjantki z Działdowa uczestniczyły w spotkaniach z przedszkolakami z terenu miasta Działdowa i rozmawiały o bezpieczeństwie. Najmłodsi mieli okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i jakie korzyści płyną z posiadania elementów odblaskowych. Dzieci dowiedziały się również jak reagować podczas kontaktu z „obcym” i jakich zachowań unikać w przypadku napotkania biegającego luzem psa lub innego zwierzęcia.

Policjantki dla utrwalenia przekazanych treści przeczytały dzieciom wierszyki w ramach działań „Profilaktyka smyka” z książki pt. „Na ratunek Poli” o przygodach rezolutnej Poli, którą z opresji ratuje dzielny policjant. Dzieci wysłuchały m.in. wierszy „Patrz i słuchaj” mówiący o zasadach bezpiecznego przechodzenia po pasach i „Świeć przykładem” o zbawiennym wpływie noszenia odblasków na nasze bezpieczeństwo.

Dzieci chętnie uczestniczyły w pogadankach i same zadawały policjantkom pytania.

  • Pola rusza w świat - policjantka czyta dzieciom wierszyk dotyczący bezpiecznego zachowania
  • Policjantka czyta dzieciom wierszyk o obcym
  • Policjantka przekazuje dzieciom informacje na temat bezpiecznej drogi do przedszkola
  • Policjantka rozmawia z przedszkolakami o zasadach bepieczeństwa na przejściu dla pieszych
  • Policjantka rozmawia z przedszkolakami o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym
  • Policjantki z grupą przedszkolaków - zdjęcie grupowe
Powrót na górę strony