Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Bezpieczne wakacje tematem spotkań z uczestnikami kolonii

O bezpieczeństwie dzieci i młodzieży podczas wakacji, na drodze, w lesie, nad wodą z uczestnikami kolonii w Ośrodku Wczasowym w Lidzbarku rozmawiały policjantki i przedstawicielka Sanepidu z Działdowa. Funkcjonariuszki przypomniały o właściwym zachowaniu podczas zabaw na dworze, nad wodą, podczas jazdy na rowerze, a także podczas korzystania z Internetu.

Policjantki i przedstawicielka sanepidu z Działdowa spotkały się z uczestnikami kolonii w Ośrodkach Wczasowych w Lidzbarku by porozmawiać o bezpiecznych wakacjach i wypoczynku nad wodą, w lesie i na wodzie oraz podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy w czasie korzystania z Internetu.
Przedstawicielka sanepidu przypomniała uczestnikom kolonii o zasadach zdrowego odżywiania, zachowania środków ostrożności w czasie wycieczek po lesie, czy właściwego postepowania w przypadku kontaktu z kleszczem. Policjantki przestrzegły dzieci przed samodzielnym wchodzeniem do wody bez nadzoru dorosłych, oddalaniem się bez informowania opiekunów, zachowaniem ostrożności podczas nawiązywania nowych znajomości wakacyjnych. Ponadto młodzieży zwrócono uwagę na bezpieczne zachowania w Sieci i niesięgania po substancje niewiadomego pochodzenia. Razem z przedstawicielką działdowskiego sanepidu policjantki przeprowadziły konkursy dotyczące przekazanej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji
Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami i gadżetami, w tym. min. promującymi przestrzeganie obostrzeń Covid-19 i bezpieczeństwo nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Policjantki przekazały opiekunom grup uczestniczących w spotkaniach ulotki i broszury informacyjne na temat konkursu „Artystyczny PrzeWodnik”.

 

Powrót na górę strony