Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje tematem spotkań z uczestnikami kolonii

O bezpieczeństwie dzieci i młodzieży podczas wakacji, na drodze, w lesie, nad wodą z uczestnikami kolonii w Ośrodku Wczasowym w Lidzbarku rozmawiały policjantki i przedstawicielka Sanepidu z Działdowa. Funkcjonariuszki przypomniały o właściwym zachowaniu podczas zabaw na dworze, nad wodą, podczas jazdy na rowerze, a także podczas korzystania z Internetu.

Policjantki i przedstawicielka sanepidu z Działdowa spotkały się z uczestnikami kolonii w Ośrodku Wczasowym w Lidzbarku by porozmawiać o bezpiecznych wakacjach i wypoczynku nad wodą, w lesie i na wodzie oraz podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy w czasie korzystania z Internetu.

Przedstawicielka sanepidu przypomniała uczestnikom kolonii o zasadach zdrowego odżywiania, zachowania środków ostrożności w czasie wycieczek po lesie, czy właściwego postepowania w przypadku kontaktu z kleszczem. Policjantki przestrzegły dzieci przed samodzielnym wchodzeniem do wody bez nadzoru dorosłych, oddalaniem się bez informowania opiekunów, zachowaniem ostrożności podczas nawiązywania nowych znajomości wakacyjnych. Ponadto młodzieży zwrócono uwagę na bezpieczne zachowania w Sieci i niesięgania po substancje niewiadomego pochodzenia. Razem z przedstawicielką działdowskiego sanepidu policjantki przeprowadziły konkursy dotyczące przekazanej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji

Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami i gadżetami, w tym. min. promującymi przestrzeganie obostrzeń Covid-19 i bezpieczeństwo nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjantki przekazały opiekunom grup uczestniczących w spotkaniach ulotki i broszury informacyjne na temat konkursu „Artystyczny PrzeWodnik”.

  • Bezpieczne Wakacje 2021 - spotkania z uczestnikami kolonii w Lidzbarku
  • Policjantka podczas spotkania z uczestnikami kolonii w Lidzbarku w ramach Bezpiecznych Wakacji 2021
  • Policjantka rozmawia z uczestnikami kolonii w Lidzbarku w ramach Bezpiecznych Wakacji 2021
  • Policjantka w czasie spotkania z uczestnikami kolonii w Lidzbarku w ramach Bezpiecznych Wakacji 2021
  • Spotkanie z uczestnikami kolonii w Lidzbarku w ramach Bezpiecznych Wakacji 2021
  • Uczestnicy konkursu - spotkanie z uczestnikami kolonii w Lidzbarku w ramach Bezpiecznych Wakacji 2021
Powrót na górę strony