Pamiętaj - Narkotyki i dopalacze zabijają
Trwa okres letniego wypoczynku. Dla wielu osób to czas wyjazdu i aktywnego spędzania czasu na wodzie, w lesie, w górach...Część osób pozostała jednak w domach, pozbawiona ciekawych absorbujących wysiłek fizyczny i psychiczny atrakcji. Tym , którzy się nudzą mogą przyjść różne pomysły do głowy, związane np. z ciekawością i chęcią poznania "zakazanych" środków i substancji. Policjanci przestrzegają przed sięganiem po nieznane substancje i płyny w myśl kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi Szkoda Ciebie na takie patoklimaty.
Została ona opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020,
a jej realizacja przewidziana jest w okresie od 2 kwietnia do 31 grudnia br.
Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.
Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.Jego twórcy zwracają uwagę na poważne zagrożenie życia i zdrowia, jakie niosą ze sobą nowe substancje psychoaktywne. – Narkotyki i dopalacze zabijają. Zarejestrowano kilka tysięcy zgłoszonych zatruć dopalaczami. To więcej, niż jest polskich youtuberów. Dragi mogą powodować depresję, zmiany skórne, wymioty, duszności, drgawki, zatrzymanie serca i bolesną śmierć – także w trakcie snu. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty – przestrzegają autorzy kampanii.
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Jarosław Zieliński, mając na uwadze istotną rolę działań profilaktycznych z perspektywy zapobiegania zagrożeniom związanym z używaniem narkotyków oraz nowych substancji psychoaktywnych, zwrócił się z prośbą do Komendanta Głównego Policji
o włączenie się podległych funkcjonariuszy w realizację tego przedsięwzięcia.
Informacje związane z kampanią Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji można obserwować na stronie internetowej: https://razembezpieczniej.mswia.gov.pl.
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.39 MB)