Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Narkotyki i dopalacze zabijają – rozpowszechnianie idei kampanii wśród uczniów

Działdowscy policjanci zainaugurowali kampanię edukacyjno-profilaktyczną pt. Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi : Szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Twórcą kampanii jest Ministerstwo Spaw Wewnętrznych i Administracji.

Kampania edukacyjno-profilaktyczna pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” została opracowana przez Ministerstwo Spaw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Policjanci z Działdowa spotkali się z uczniami z gminy Działdowo w Szkole Podstawowej w Księżym Dworze i przedstawili założenia kampanii oraz zaprezentowali spot promujący przedmiotową kampanię.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków tzw. dopalaczy, zarówno pod kątem zdrowotnym, prawnym i społecznym uzależnień.

 

To dopiero początek działań. Policjanci z całego powiatu działdowskiego będą spotykać się z uczniami wszystkich szkół i placówek oświatowych, jak również z rodzicami i pedagogami i rozmawiać o zagrożeniach związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych i środków odurzających oraz związanych z tym konsekwencjach. W czasie spotkań będą prezentować materiały związane z kampanią, w tym spot reklamowy kampanii, który również można obejrzeć na stronach internetowych w lokalnych mediach.

Kampania i związane z nią działania potrwają do końca 2019 roku.

  • Narkotyki i dopalacze zabijają - kampania informacyjna wśród uczniów
  • Narkotyki i dopalacze zabijają - spotkanie z uczniami w Ksieżym Dworze
  • Narkotyki i dopalacze zabijają - spotkanie z uczniami w Ksieżym Dworze
Powrót na górę strony