Nie masz planów na przyszłość - wstąp do Policji, czekamy na Ciebie
Nie masz planów na przyszłość, a może praca, którą wykonujesz nie przynosi Ci satysfakcji? Wstąp do Policji - zapraszamy. Może to właśnie na Ciebie czeka granatowy mundur.
1. KRYTERIA PRZYJĘĆ DO SŁUŻBY W POLICJI
Zgodnie z ustawą o Policji, służbę w Policji może pełnić osoba, która
- posiada obywatelstwo polskie,
- posiada nieposzlakowaną opinię,
- nie jest skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- korzysta z pełni praw publicznych,
- posiada co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
- posiada zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- daje rękojmię zachowania tajemnicy, stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych
Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Osoby posiadające tatuaż: Zgodnie z Rozdziałem I pkt. 2 załącznika do Zarządzenia nr 7 Komendanta Głównego Policji z dnia 1 marca 2013r. w sprawie regulaminu musztry w Policji (Dz. Urz. KGP z 2013 r., poz. 18 z późn. zm.) „Umundurowanemu policjantowi zabrania się noszenia lub eksponowania elementów naruszających powagę munduru oraz jego społecznego wizerunku, w szczególności (…) ppkt 5) widocznego tatuażu na głowie, szyi, dłoniach”.
WYCIĄG Z REGULAMINU MUSZTRY
W przypadku:
1) gdy wygląd umundurowanego policjanta nie spełnia wymogów określonych w regulaminie, przełożony wydaje policjantowi polecenie niezwłocznego dostosowania wyglądu do określonych wymogów, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach nie dopuszcza go do służby lub odsuwa od jej pełnienia;
2) posiadania przez policjanta widocznego tatuażu na innych częściach ciała, którego symbolika, forma lub treść mogą być postrzegane jako godzące w powagę munduru oraz społeczny wizerunek policyjnej formacji, przełożony wydaje policjantowi polecenie zasłonięcia tatuażu w szczególności elementami umundurowania zgodnymi z obowiązującym zestawem przedmiotów umundurowania, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach nie dopuszcza go do służby lub odsuwa od jej pełnienia.
8. Odmowa wykonania polecenia, o którym mowa w pkt 7, stanowi przewinienie dyscyplinarne i jest podstawą wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w rozumieniu przepisów o odpowiedzialności dyscyplinarnej policjantów.
9. Przełożony może uwzględnić odstępstwo od zasad określonych w pkt 2 ppkt 1, 4, 6 regulaminu w przypadkach podyktowanych charakterem służby lub względami bezpieczeństwa.
2. ETAPY REKRUTACJI DO SŁUŻBY W POLICJI
Postępowanie kwalifikacyjne o przyjęcie do służby w Policji składa się z ośmiu etapów i rozpoczyna z chwilą złożenia kompletu dokumentów. Wymagane dokumenty kandydaci mogą składać przez cały rok. Proces rekrutacyjny trwa około 3,5 miesiąca. Po pozytywnym zakończeniu wszystkich etapów postepowania kwalifikacyjnego kandydat zostaje przyjety do służby w Policji w najbliższym terminie przyjęć wyznaczonym przez Komendanta Głównego Policji.
Postępowanie kwalifikacyjne prowadzi się w formie konkursu.
- WYMAGANE DOKUMENTY
Osoba ubiegająca się o przyjęcie do służby w Policji musi osobiście złożyć w Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie następujące dokumenty:
- podanie o przyjęcie do służby w Policji,
- wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby,
- dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie i oryginały dokumentów do wglądu),
- dokumenty potwierdzające posiadane umiejętności przydatne do służby w Policji (kserokopie i oryginały dokumentów do wglądu),
- świadectwa pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służby (kserokopie i oryginały dokumentów do wglądu),
- książeczka wojskowa lub inne dokumenty potwierdzające uregulowany stosunekdo służby wojskowej, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową (kserokopie i oryginały dokumentów do wglądu),
Kandydaci spoza Olsztyna i powiatu olsztyńskiego mają możliwość składania kompletu dokumentów w komendach miejskich i powiatowych Policji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Wypełnioną ankietę bezpieczeństwa osobowego, kandydat składa w jednostce Policji wskazanej przez pracownika Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w terminie wyznaczonym w toku prowadzonego postępowania kwalifikacyjnego.
Formularze kwestionariusza osobowego kandydata do służby w Policji oraz ankiety bezpieczeństwa osobowego dostępne są na stronie internetowej Komendy Głównej Policji www.policji.gov.pl, Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl, oraz w siedzibie Sekcji Doboru KWP w Olsztynie.
- OCENA DOKUMENTÓW W ZAKRESIE ICH ZGODNOŚCI Z WYMAGANIAMI ZAWARTYMI W OGŁOSZENIU
Złożone przez kandydata do służby w Policji dokumenty są przeglądane i sprawdzane, pod względem kompletności, prawdziwości i zgodności z wymaganiami zawartymi w ogłoszeniu. Podanie niepełnych danych może być powodem przedłużenia postępowania kwalifikacyjnego, natomiast zatajenie prawdy lub podanie nieprawdziwych danych w kwestionariuszu osobowym kandydata do służby, zgodnie z ustawą o Policji, stanowi podstawę odstąpienia od prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego.
- TEST WIEDZY
Etap ten, w naszym województwie przeprowadzany jest w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na terenie OPP w Olsztynie ul. Pstrowskiego 3. Jak sama nazwa etapu wskazuje, wiedzę kandydata z zakresu funkcjonowania Policji sprawdza się za pomocą testu.
Test wiedzy składa się z 40 pytań i trwa 40 minut. Do każdego z pytań zaproponowano 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Za każdą poprawną odpowiedź kandydat uzyskuje 1 punkt.
Przykładowa baza pytań umieszczona jest na stronie internetowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie
- TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ
W przypadku naszego województwa testy przeprowadzane są w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na terenie OPP w Olsztynie ul. Pstrowskiego 3.
Dodatkowo w każdą trzecią sobotę miesiąca organizujemy spotkanie pod nazwą „Dzień Kandydata”, podczas którego każdy zainteresowany służbą w Policji może dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja, skorzystać z rad policyjnych instruktorów. Kandydat może wziąć udział w zajęciach na hali gimnastycznej OPP w Olsztynie, gdzie instruktorzy odtworzą test sprawności fizycznej, powiedzą jak się do niego przygotować.
Test sprawności ma na celu ocenę motoryki kandydata do służby. Polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wynik uzyskany przez kandydata przeliczany jest w systemie punktowym;
- kandydat uzyskuje pozytywny wynik, jeżeli nie przekroczy czasu określonego jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący – 1min. 41 s.,
- pozytywny wynik z testu sprawności fizycznej uzyskuje kandydat do służby, który za prawidłowe wykonanie ćwiczeń tego testu otrzymał co najmniej 43 punkty
(tj. uzyskał czas 1min. 41 s.), - test ma charakter selekcyjny.
Na tor składa się 8 ćwiczeń:
- okrążanie stojaków;
- przewroty w przód i tył na materacach;
- przenoszenie manekina o wadze 28 kg;
- pokonanie 4 płotków lekkoatletycznych;
- 5 rzutów 3 kg piłką lekarską na 5 m;
- 10 skłonów z piłką lekarską z leżenia;
- pokonanie 4 skrzyń gimnastycznych;
- bieg wahadłowy 10 razy 5 m.
Aby do niego przystąpić należy posiadać aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do wykonania ćwiczeń fizycznych, wystawione nie wcześniej niż 14 dni przed dniem przystąpienia do testu.
Ważne aby lekarz wyraźnie napisał jedno ze sformułowań:
- Brak jest przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania ćwiczeń fizycznych;
- Zdolny/a do testu sprawności fizycznej;
- Zdolny/a do ćwiczeń fizycznych.
Kandydat do służby, który uzyskał negatywny wynik z testu sprawności fizycznej może przystąpić do kolejnego postępowania kwalifikacyjnego po upływie 2 miesięcy od dnia odstąpienia od jego prowadzenia.
- TEST PSYCHOLOGICZNY
Badania psychologiczne przeprowadzane są przez psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Badania te określą predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do służby w Policji. Badanie psychologiczne przeprowadza się stosując następujące metody badawcze:
- test,
- kwestionariusz,
- wywiad,
- obserwację.
W trakcie badania sprawdzane są predyspozycje intelektualne i osobowościowe, w szczególności ocenę funkcjonowania w trudnych sytuacjach oraz określenie poziomu dojrzałości społecznej. Psycholog sporządza pozytywną lub negatywną opinię psychologiczną. Etap ten jest nie punktowany.
Ważne aby zabrać ze sobą dowód osobisty i niebieski długopis. Dodatkowo można zabrać ze sobą napoje i przekąski. Pamiętaj abyś był wyspany i wypoczęty w dniu badania, dlatego zadbaj o wystarczającą ilość snu i relaksu
Test psychologiczny w zależności od tempa pracy kandydata, może trwać około 5-6 godzin z dwiema przerwami 15 minutowymi. W trakcie przerw nie ma możliwości opuszczenia siedziby Sekcji Psychologów.
Gdyby okazało się, że kandydat uzyskał negatywny wynik testu psychologicznego – ponownie ubiegać się o przyjęcie do służby może nie wcześniej niż po upływie 10 miesięcy od dnia przeprowadzenia testu psychologicznego z tym, że test psychologiczny przeprowadzany jest nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia przystąpienia do tego testu.
Test Psychologiczny przeprowadzany jest w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ul. Dąbrowszczaków 41.
- POSTĘPOWANIE SPRAWDZAJĄCE
Złożenie wypełnionej ankiety bezpieczeństwa osobowego rozpoczyna proces postępowania sprawdzającego, o którym mowa w ustawie o ochronie informacji niejawnych. Postępowanie sprawdzające ma na celu ustalenie, czy kandydat może uzyskać dostęp do informacji niejawnych, potwierdzony „poświadczeniem bezpieczeństwa”. Nieuzyskanie takiego dostępu jest równoznaczne z odstąpieniem od prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydata. Postępowanie sprawdzające prowadzą wyspecjalizowane komórki ds. ochrony informacji niejawnych w poszczególnych komendach miejskich/powiatowych na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, a także w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
Czas trwania postępowania sprawdzającego określa ustawa z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych.
Kandydat do służby, który uzyskał negatywny wynik z postępowania sprawdzającego może przystąpić do kolejnego postępowania kwalifikacyjnego nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia odstąpienia od jego prowadzenia.
- ROZMOWA KWALIFIKACYJNA
Na tym etapie postępowania kwalifikacyjnego komisja będzie zadawać pytania, w ten sposób sprawdzając motywację oraz preferencje kandydata do służby. Rozmowa kwalifikacyjna ocenia następujące obszary:
- umiejętność skutecznego komunikowania się z innymi osobami,
- motywacja do podjęcia służby w Policji,
- społeczna postawa wobec ludzi,
- umiejętność autoprezentacji.
Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?
- każdy z członków zespołu ocenia w systemie punktowym, według opracowanych kryteriów, odpowiedzi udzielone przez kandydata na zadane pytania,
- prowadzeniem rozmowy kwalifikacyjnej kieruje przewodniczący zespołu,
- członkowie zespołu mogą zadawać pytania uzupełniające,
- kandydat zalicza ten etap postępowania kwalifikacyjnego, jeśli uzyska od 36 do 60 punktów.
Jeżeli kandydat nie zaliczył tego etapu postępowania ponownie do niego może przystąpić po 6 miesiącach. Do rozmowy kwalifikacyjnej kandydat przystępuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie Al. Piłsudskiego 5.
- USTALENIE STANU ZDROWIA I STOPNIA ZDOLNOŚCI KANDYDATA DO SŁUŻBY W POLICJI.
Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej daje podstawę do skierowania kandydata do kolejnego etapu postępowania kwalifikacyjnego. Tym etapem jest ustalenie przez komisję lekarską zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Policji. Badania przeprowadzi 10 lekarzy orzeczników, wśród których są m.in.: psychiatra, neurolog, okulista, chirurg, laryngolog, chirurg-ortopeda. W ramach tego etapu na początku kandydat zostanie poddany badaniu psychiatrycznemu. Jeśli decyzja prowadzącego badanie będzie pozytywna, w dalszej kolejności, o stanie zdrowia fizycznego wypowiedzą się specjaliści z różnych dziedzin medycyny. W razie uzyskania negatywnego orzeczenia komisji lekarskiej, od tego etapu postępowania kwalifikacyjnego przysługuje 14 dni na odwołanie, które składa się do Centralnej Komisji Lekarskiej w Gdańsku za pośrednictwem Warmińsko-Mazurskiej Rejonowej Komisji Lekarskiej w Olsztynie.
Jeżeli kandydat nie zaliczył tego etapu postępowania, ponownie może ubiegać się o przyjęcie do służby w policji po 6 miesiącach. Do badań kandydat przystępuje w Komisjach lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji – na terenie województwa, w którym zamieszkuje. Jeżeli jesteś kandydatem z województwa Warmińsko-Mazurskiego komisję lekarską będziesz miał w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko - Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie Al. Wojska Polskiego 37 10-228 Olsztyn
3. SYSTEM PUNKTOWY I LISTA RANKINGOWA
System punktowy umożliwia, na podstawie tzw. punktowanych etapów postępowania (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna oraz punkty przyznawane za posiadane wykształcenie i umiejętności), stworzenie listy kandydatów, którzy pozytywnie ukończyli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego.
Kandydaci do służby, w toku prowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, oceniani są w systemie punktowym:
Lp. |
Etap postępowania kwalifikacyjnego |
Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania |
1 |
Test wiedzy |
40 |
2 |
Test sprawności fizycznej |
60 |
3 |
Rozmowa kwalifikacyjna |
60 |
Łącznie |
160 |
Ponadto ocenie podlegają preferencje z tytułu wykształcenia lub umiejętności posiadanych przez kandydatów do służby:
Lp. |
Preferencje z tytułu wykształcenia |
Liczba punktów |
1. |
Wykształcenie wyższe co najmniej z tytułem zawodowym licencjata, inżyniera lub równorzędnym uzyskanym po ukończeniu studiów w zakresie informatyki, obejmujące kształceniem zagadnienia specjalistyczne takie jak: sztuczna inteligencja, inżynieria oprogramowania, języki programowania, bazy danych, programowanie aplikacji użytkowych, cyberbezpieczeństwo, inżynieria danych, inżynieria oprogramowania, telekomunikacja, teleinformatyka, inteligentne systemy, analiza ruchu sieciowego, zarządzanie sieciami komputerowymi oraz serwerami. |
10 |
2. |
Tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny |
8 |
3. |
Tytuł zawodowy licencjata, inżyniera lub równorzędny |
7 |
4. |
Wykształcenie średnie, średnie branżowe – ukończenie liceum ogólnokształcącego, technikum lub branżowej szkoły II stopnia w klasie, w której były nauczane przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania |
7 |
Lp. |
Preferencje z tytułu umiejętności |
Liczba punktów |
1. |
Tytuł ratownika, ratownika medycznego albo pielęgniarki systemu w rozumieniu przepisów ustawy z dnie 8 września 2008 o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2053 i 2459) |
6 |
2. |
Uprawnienia do wykonywania prac podwodnych określone w ustawie z dnia 17 października 2003 r. o wykonywaniu prac podwodnych |
6 |
3. |
Certyfikaty poświadczające kursy i szkolenia z zakresu informatyki, teleinformatyki, oprogramowania, języków programowania, sieci teleinformatycznych, baz danych i systemów operacyjnych |
6 |
4. |
Prawo jazdy kategorii „A” |
5 |
5. |
Prawo jazdy kategorii „C” |
5 |
6. |
Prawo jazdy kategorii „C+E” |
5 |
7. |
Uprawnienia ratownika górskiego określone w ustawie z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich (Dz. U. z 2019 r. poz. 1084 oraz z 2021 r. poz. 2490) |
5 |
8. |
Uprawnienia ratownika wodnego |
5 |
9. |
Uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych albo motorowych określone w rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej (Dz. U. poz. 460 oraz z 2019 r. poz. 1531) |
5 |
10. |
Uprawnienia instruktora sportów walki (np. zapasy, judo, karate, boks), strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych |
4 |
11. |
Dokument potwierdzający stopień znajomości języka obcego co najmniej na poziomie biegłości B2 – zgodnie z załącznikiem nr 13 |
4 |
12. |
Dokument potwierdzający stopień znajomości kolejnego języka obcego co najmniej na poziomie biegłości B2 – zgodnie z załącznikiem nr 13 |
2 |
Punkty uzyskane przez kandydata w poszczególnych punktowanych etapach oraz punkty za preferencje z tytułu posiadanego wykształcenia i umiejętności są sumowane.
4. PRZYJĘCIE DO SŁUŻBY W POLICJI
Kandydaci po pozytywnym zakończeniu wszystkich etapów postępowania kwalifikacyjnego umieszczeni zostają na liście kandydatów w kolejności uzależnionej od liczby uzyskanych przez nich punktów. Lista rankingowa podlega zatwierdzeniu przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.
Po zatwierdzeniu listy kandydatów przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, kandydaci którzy zostali na niej umieszczeni, zostają przyjęci do służby w Policji, do wybranych przez siebie jednostek organizacyjnych Policji.
W przypadku braku wakatu we wskazanej przez kandydata jednostce Policji ma on możliwość pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej zaproponowanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.
Po przyjęciu do służby funkcjonariusz składa uroczyste ślubowanie. Ślubowanie to ogromny zaszczyt, stajesz w gronie najlepszych, którzy tak jak Ty przeszli ciężki proces rekrutacji. Powinieneś być z siebie dumny, my jesteśmy. Będziesz ślubować na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w obecności swoich najbliższych, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, kadry kierowniczej garnizonu warmińsko mazurskiego. Słowa przysięgi, które składasz zostaną Ci na zawsze w pamięci.
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...”
Następnie nowo przyjęci funkcjonariusze kierowani są, na szkolenie zawodowe podstawowe, realizowane w jednej ze szkół Policji na terenie kraju. Program szkolenia zawodowego podstawowego ma za zadanie przygotować (teoretycznie i praktycznie) do wykonywania zadań służbowych na poziomie podstawowym, na stanowisku policjanta w służbie prewencyjnej w komórkach organizacyjnych patrolowo-interwencyjnych i oddziałów prewencji Policji.
Szkolenie zawodowe podstawowe jest realizowane w systemie stacjonarnym. Na okres szkolenia zostaniesz zakwaterowany w jednostce szkoleniowej Policji. Szkolenie trwa 144 dni.
Po szkoleniu, funkcjonariusz kierowany jest na około 3 miesiące do Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, lub Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, w celu odbycia adaptacji zawodowej, gdzie będzie pełnił służbę z doświadczonymi funkcjonariuszami. Ponadto młody policjant będzie doskonalił swoją wiedzę i umiejętności wypracowane na kursie podstawowym. Służba będzie polegała na patrolowaniu ulic, zabezpieczaniu imprez masowych, działaniach związanych z ruchem drogowym czy też działaniach alarmowych jak na przykład poszukiwanie osób zaginionych. W Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie musisz odbyć 63 służby w systemie 8-godzinnej pracy.
Po adaptacji zawodowej funkcjonariusz wraca do jednostki docelowej gzie będzie wspierał swoich kolegów w codziennej służbie, tam też zdobędzie pierwsze awanse i wyróżnienia.
5. PODSTAWOWE AKTY PRAWNE REGULUJĄCE DOBÓR DO SŁUŻBY W POLICJI
Akty prawne regulujące zasady i kryteria doboru kandydatów do służby w Policji:
- Ustawa z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 171 z późn. zm.)
- Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 12 stycznia 2022 roku w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz. U. z 2022 r., poz. 109)
- Ustawa z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (tj. Dz.U. z 2019 r., poz. 742)
- Rozporządzenie MSW z dnia 11 października 2018r. w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa (Dz. U. z 2018 r., poz. 2035 z późn. zm.).
6. DANE KONTAKTOWE
SEKCJA DOBORU I REZERWY KADROWEJ WYDZIAŁU KADR I SZKOLENIA
KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W OLSZTYNIE
10-575 Olsztyn, Al. Piłsudskiego 5
Telefon:
47 73 144 00 – sekretariat,
47 73 144 02; 47 73 144 03; 47 73 144 04; 47 73 144 06
Faks: 47 73 144 05
e-mail: sekcja.doboru@ol.policja.gov.pl
Dokumenty przyjmujemy w:
- poniedziałki w godz. 8.30 – 17.30
- od wtorku do piątku w godz. 8.30 – 14.30
Kandydaci spoza Olsztyna i powiatu olsztyńskiego mają możliwość składania kompletu dokumentów w komendach miejskich i powiatowych Policji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Dodatkowe informacje na temat doboru do służby można uzyskać na stronach internetowych:
- www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl
- www.policja.gov.pl
- w iedzibie Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej KWP w Olsztynie.
Osoby z powiatu działdowskiego i terenów sąsiadujacych zainteresowane służbą w Policji mogą aplikować poprzez złożenie dokumentów w:
Komendzie Powiatowej Policji w Działdowie
ul. Grunwaldzka 8
13-200 Działdowo
Kadry KPP w Działdowie - pokój nr 18
tel: 47 73 232 24
tel: 47 73 232 25
Godziny służby i pracy :
7:30 - 15:30