Aktualności

Nieustąpienie pierwszeństwa i brak należytej ostrożności przyczyną kolizji

Policjanci z Lidzbarka wyjaśniali okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie Lidzbarka. Sprawców zdarzeń ukarano mandatami i punktami karnymi.

W Lidzbarku na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 544 z drogą 541 doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejsce skierowano patrol dzielnicowych z Lidzbarka. Policjanci ustalili, że kierujący  pojazdem marki Fiat Seicento nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulic podczas wyjazdu z drogi podporządkowanej od strony miejscowości Kiełpiny pojazdowi marki Peugot Partner. Uczestnicy zdarzenia, mieszkańcy powiatu iławskiego i nowomiejskiego, byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Sprawcę kolizji mieszkańca powiatu iławskiego ukarano mandatem i punktami karnymi.

Z kolei na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym na ulicy Zieluńskiej w Lidzbarku kierujący pojazdem marki Audi A4 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem Mitsubishi ASX. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierującego audi policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Policjanci z Lidzbarka wyjaśniali również okoliczności zdarzenia, w wyniku którego został uszkodzony samochód marki Fiat Doblo, który był zaparkowany na chodniku na ulicy Stary Rynek w Lidzbarku. Policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia, którym okazał się mieszkaniec Lidzbarka. Mężczyzna kierując pojazdem marki BMW nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru omijania fiata. Także w typ przypadku sprawcę zdarzenia ukarano mandatem i punktami karnymi.