Kaskadowy pomiar prędkości - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Działdowie

Aktualności

Kaskadowy pomiar prędkości

Policjanci z powiatu działdowskiego prowadzili działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” z funkcjonariuszami z powiatu nidzickiego i nowomiejskiego. Działania wymierzone są w kierowców przekraczających dozwoloną prędkość i nie stosujących się do przepisów brd.

”Kaskadowy pomiar prędkości” to działania, których celem jest przede wszystkim egzekwowanie od kierowców przestrzegania prędkości. Polega to na dokonywaniu pomiaru prędkości w tym samym czasie w różnych punktach tej samej drogi. Wczorajsze działania prowadzone były na drodze wojewódzkiej  544 i 545 wspólnie z policjantami z Nidzicy i Nowego Miasta Lubawskiego. Uczestniczyło w nich 6 policjantów ruchu drogowego z Działdowa. Działdowscy policjanci wyznaczyli 19 statystycznych punktów pomiaru prędkości i dokonali 23 kontroli drogowych. Przy czym w 22 przypadkach stwierdzono przekroczenie dozwolonej prędkości.

Należy pamiętać, że to wciąż nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych w naszym kraju. Dlatego też działania policjantów skoncentrowane są  na ujawnianiu tego typu wykroczeń. Podobne akcje będą realizowane również  w najbliższym czasie na innych drogach przy współpracy z policjantami z ościennych powiatów.

  • Działania policyjne Kaskadowy pomiar prędkości
  • Działania policyjne Kaskadowy pomiar prędkości
  • Działania policyjne Kaskadowy pomiar prędkości