Aktualności

Zakłócił ciszę nocną. W pokoju miał narkotyki

Policjanci zatrzymali 45-letniego działdowianina, który w miejscu zamieszkania posiadał narkotyki. Powodem nocnej wizyty funkcjonariuszy w mieszkaniu mężczyzny było zawiadomienie o zakłócaniu przez niego ciszy nocnej. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia.

W nocy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Działdowa, gdzie według zgłoszenia miało być głośno. Skierowany na miejsce patrol policji zastał pod wskazanym adresem 45-letniego działdowianina, w którego pokoju znajdował się rozsypany na tacce biały proszek. Policjanci zabezpieczyli podejrzaną substancję, co do której nazwy mężczyzna nie potrafił udzielić odpowiedzi. Podczas interwencji funkcjonariusze ujawnili również susz koloru zielono-brunatnego, który mężczyzna trzymał w swoim pokoju.

Policjanci zabezpieczyli ujawnione substancje i środki, a 45-latka zatrzymali celem wyjaśnienia. Mężczyzna był trzeźwy. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że w posiadaniu mężczyzny znajdowały się amfetamina i marihuana.  Teraz działdowianin odpowie za przestępstwo.

Za posiadanie substancji psychotropowych lub środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.