Aktualności

Zdarzenia drogowe z udziałem kierujących pojazdami, w tym nietrzeźwy kierowca renaulta poszukiwany przez sąd i na zakazie

W miniony weekend policjanci z powiatu działdowskiego interweniowali na drogach w związku z zaistniałymi zdarzeniami drogowymi. Policjanci wyjaśniali kolizje z udziałem kierujących pojazdami, w tym nietrzeźwym kierowcą, który złamał sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W piątek (20.03.2020r. ) policjanci wyjaśniali okoliczności kolizji do której doszło na ulicy Grunwaldzkiej w Działdowie. Zderzyły się tam trzy samochody. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący pojazdem VW Golf nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Seat i uderzył w tył tego pojazdu. Następnie seat siłą rozpędu uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki Opel. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie doznali żadnych obrażeń. Kierowcę volkswagena, mieszkańca powiatu działdowskiego za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Z kolei Policjanci z Lidzbarka w miejscowości Gródki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault Clio. Wcześniej oficer dyżurny otrzymał informację, o kierowcy renaulta, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po zatrzymaniu auta policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego, który wykazał, że znajdował się on pod działaniem alkoholu. Alkomat wskazał 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. To 61-letni mieszkaniec gminy Lidzbark. Ponadto w czasie kontroli okazało się, że mężczyzna naruszył zakaz sądowy dożywotniego kierowania wszelkimi pojazdami, wydany przez Sąd Rejonowy w Działdowie. Poza tym mężczyzna był poszukiwany Nakazem Doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Działdowie celem odbycia kary 6-ciu miesięcy pozbawienia wolności. Policjanci pojazd przekazali osobie wskazanej a kierującego renaultem osadzili w pomieszczeniach policyjnych celem wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie poczeka na rozstrzygnięcie sądowe w sprawie nowo popełnionych przestępstw.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli czyn zostanie popełniony w warunkach tzw. recydywy, kara ta może się wydłużyć do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W niedzielę (22.03.2020r.) policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Gnojno-Niechłonin w gminie Działdowo. Doszło tu do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Według policyjnych ustaleń, kierujący pojazdem marki Seat podczas manewru wyprzedzania nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Mazda w wyniku czego uderzył w jego tył. Sprawcę kolizji ukarano mandatem i punktami karnymi. Obaj kierujący byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń.