Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wymianą licznika w aucie tłumaczył cofnięte wskazanie drogomierza o blisko 40 tys. km

Policjanci ruchu drogowego podczas kontroli drogowej kierującego oplem dokonali odczytu licznika w kontrolowanym pojeździe, którego wskazanie różniło się o blisko 40 tys. km w stosunku do wartości wykazanej w systemie CEPiK. Rozbieżności wskazań licznika kierujący autem tłumaczył wymianą licznika w pojeździe.

W Działdowie na jednej z ulic patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Opel Vectra. W czasie sprawdzania stanu licznika pojazdu policjanci stwierdzili, że jego stan w znaczący sposób odbiega od tego, który znajdował się w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Podczas kontroli stan licznika wskazywał 188338 km, natomiast wskazanie systemu CEPiK wykazało 228004 km przebiegu w ww. pojeździe. Właściciel pojazdu, mieszkaniec Działdowa tłumacząc różnicę o blisko 40 tys. km mniejszą na liczniku oświadczył, że w 2019 roku wymienił licznik i komputer w aucie, jednak nigdzie tego nie zgłosił.

Działdowianin złożył na miejscu wyjaśnienia. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Za przestępstwo dotyczące zmiany wskazania drogomierza lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony