Zdarzenia z udziałem kierujących pojazdami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Działdowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia z udziałem kierujących pojazdami

Kolizje z udziałem kierujących, leśnej zwierzyny, nietrzeźwy kierowca jednośladu i kierujący po spożyciu alkoholu, to bilans weekendowych interwencji drogowych w powiecie działdowskim.

W piątek (10.01.2020r.) w  Działdowie na ulicy Nidzickiej kierująca samochodem osobowym marki Citroen mieszkanka Działdowa nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi osobowemu marki Volvo w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierującą citroenem za spowodowanie kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

 

W sobotę (11.01.2020r.) policjanci ruchu drogowego wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Według policyjnych ustaleń kierujący pojazdem marki VW Passat podczas wykonywania manewru wyprzedzania na ulicy Wolności w Działdowie uderzył w pojazd marki VW Touran kierowany przez mieszkańca Działdowa. Sprawcę kolizji funkcjonariusze ukarali mandatem i punktami karnymi oraz zatrzymali dowód rejestracyjny od jego pojazdu. 

 

W tym samym dniu na drodze wojewódzkiej nr 544 w rejonie miejscowości Przełęk doszło do kolizji drogowej z udziałem leśnej zwierzyny. Przed jadący drogą pojazd marki Peugeot kierowany przez mieszkańca powiatu działdowskiego wbiegła na jezdnię sarna. W wyniku zdarzenia zwierzę poniosło śmierć. Kierujący autem nie doznał żadnych obrażeń. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci poinformowali o padłej zwierzynie zarządcę drogi a kierowcę o dalszym toku postępowania.

 

W niedzielę (12.01.2020r.) dzielnicowy z Rybna ujawnił nietrzeźwego kierowcę jednośladu. Mieszkaniec gminy Rybno został zatrzymany przez dzielnicowego do kontroli drogowej na ulicy Lubawskiej w Rybnie, gdy jechał motorowerem marki Ferro. Podczas kontroli 37-latek miał blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Dzielnicowy uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę i sporządził dokumentację do sądu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Również w niedzielę (12.01.2020r.) w miejscowości Malinowo funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Działdowa wyeliminowali z ruchu 19-letniego kierowcę, który wsiadł za kierownicę pojazdu po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali młodego kierowcę BMW do kontroli drogowej, w czasie której okazało się, że 19-latek znajdował się po użyciu alkoholu. Policjanci uniemożliwili młodemu mieszkańcowi gminy Działdowo dalszą jazdę, zatrzymali mu dokument prawa jazdy i poinformowali go o konsekwencjach nieodpowiedzialnej jazdy samochodem.

Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu stanowi wykroczenie zagrożone grzywną w wysokości do 5 tys. złotych lub aresztem do 30. Obligatoryjnie wobec sprawcy tego wykroczenia sąd wyda zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 6 miesięcy. Ponadto stan konta kierującego wzbogaci się o 10 punktów karnych.

Powrót na górę strony