Nowy radiowóz w gminie Iłowo-Osada - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Działdowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy radiowóz w gminie Iłowo-Osada

Od kilku dni po terenie gminy Iłowo-Osada porusza się nowy oznakowany radiowóz marki Hyundai. Pojazd zakupiono dzięki wsparciu finansowemu lokalnego samorządu.

Wczoraj przed Posterunkiem Policji w Iłowie-Osadzie odbyło się oficjalne przekazanie policyjnego radiowozu. W uroczystości uczestniczyli ksiądz Kanonik Jan Pezara, policjanci z Posterunku Policji w Iłowie-Osadzie na czele z kierownikiem asp. szt. Arkadiuszem Masiakiem, komendant powiatowy policji w Działdowie insp. Witold Barcikowski wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Adamem Borowskim, Wójt Gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki,  sekretarz i skarbnik z Urzędu Gminy w Iłowie-Osadzie,  przewodnicząca Rady Gminy Iłowo-Osada, radni, sołtysi i dzieci z Przedszkola przy Zespole Szkół nr 1 w Iłowie-Osadzie z nauczycielką.

Zakup samochodu dla posterunku z Iłowa-Osady był możliwy dzięki dofinansowaniu kwotą 45 tys. złotych przez samorząd Gminy Iłowo-Osada i z funduszu wsparcia Policji. Te środki oraz środki z budżetu Komendanta Głównego Policji umożliwiły zakup radiowozu o wartości blisko 83 tys. złotych.

Samochód będzie służył policjantom z Posterunku Policji w Iłowie-Osadzie, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Iłowa i okolicznych miejscowości.

Poświęcenia radiowozu dokonał ksiądz Kanonik Jan Pezara, miejscowy proboszcz. Kluczyki do pojazdu przekazały przedszkolaki Zosia, Kuba i Czarek, a odebrał je Kierownik Posterunku Policji w Iłowie-Osadzie asp. szt. Arkadiusz Masiak.

  • Nowy radiowóz w gminie Iłowo-Osada
  • Przekazanie kluczyków do radiowozu kierownikowi Posterunku w Iłowie-Osadzie przez przedszkolaki
  • Poświęcenie radiowozu przez Proboszcza iłowskiej parafii
Powrót na górę strony