Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Kręci mnie bezpieczeństwo…- uczniowie z wizytą w komendzie

Uczestnicy projektu realizowanego w czasie kolonii letnich ze Szkoły Podstawowej w Sławkowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantami podczas wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Działdowie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas wakacji i zapoznanie się z zawodem policjanta.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej ze Sławkowa uczestniczący w zwycięskim projekcie z zakresu kryminologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim byli gośćmi Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. Policjantka ds. nieletnich i patologii przypomniała uczestnikom spotkania tematykę odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny karalne oraz przejawiające demoralizację i zwróciła uwagę na zagrożenia płynące z Sieci. Młodzież przyswoiła sobie wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, w tym na drodze, w szkole, poza szkołą, a w szczególności podczas wypoczynku wakacyjnego.

Policjant ruchu drogowego rozmawiał z uczniami o przepisach ruchu drogowego, z uwagą na niechronionych uczestników ruchu drogowego i zaprezentował im policyjny radiowóz.

Następnie Naczelnik Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Działdowie zafundował uczestnikom spotkania spacer po komendzie. Młodzież odwiedziła wydział kryminalny i wydział prewencji, zapoznała się ze stanowiskiem kierowania oraz zwiedziła pomieszczenie dla osób zatrzymanych oglądając na żywo cele, czyli tzw. pokoje dla zatrzymanych.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli film pt. ”Polska Policja” i zapoznali się z procesem doboru i rekrutacji do Policji.

Na zakończenie uczestnicy Otwartych Jednostek Policji otrzymali ulotki „Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, „10 Zasad bezpieczeństwa”, „Bezpieczne Wakacje”, „Bezpieczeństwo w lesie, nad wodą, na wodzie” oraz naklejki odblaskowe promujące akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wraz z ulotkami edukacyjno-informacyjnymi w tym zakresie.

  • Chłopiec w kamizelce kuloodpornej z policjantem i grupą uczniów na tle radiowozu
  • Naczelnik WPiRD KPP w Działdowie oprowadza młodzież po budynku komendy
  • Policjantka z chłopcem ubranym w policyjny strój
Ładowanie odtwarzacza...