Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie zwycięzcą w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym

Coraz więcej młodych osób korzysta z jednośladów. Młode osoby zdobywają uprawnienia na motorowery i motocykle. Popularnym środkiem transportu wśród uczniów szkół ponadpodstawowych są skutery. Młodzież chętnie szkoli się w zakresie przepisów ruchu drogowego dążąc do uzyskania wymarzonego prawa jazdy. Swoją wiedzę i umiejętności młodzież może sprawdzić podczas corocznie odbywającego się Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego zdobywając dodatkowo cenne wskazówki i nagrody.

Jak co roku, wraz z nadejściem wiosny i wzrostem zainteresowania jazdą jednośladami odbywa się Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny organizowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych popularyzujący właściwe zachowania na drodze i weryfikujący wiedzę w zakresie znajomości przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym kierujących motorowerami. Wczoraj (14.05.2019r.) w Malinowie odbyły się eliminacje powiatowe turnieju. Udział w nich wzięło 6 drużyn składających się z trzech osób każda. Młodzież zmierzyła się z teorią na teście wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pytań testowych z zachowania się na skrzyżowaniach oraz z historii wiedzy o motoryzacji. Kolejnym sprawdzianem była wiedza w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a na koniec jedna osoba z każdej drużyny musiała pokonać tor jadąc skuterem motorowym na czas.  

Sędzią głównym zawodów był pełniący obowiązki kierownika ogniwa ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Działdowie asp.szt. Artur Sobotka. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Wicestarosta Działdowski. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 z ulicy Pocztowej w Działdowie, drugie miejsce wywalczyli przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku, natomiast trzecie miejsce przypadło młodzieży z Zespołu Szkół w Iłowie-Osadzie, która z każdym rokiem, małymi kroczkami plasuje się o oczko wyżej w klasyfikacji ogólnej turnieju.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury jazdy i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, poprzez popularyzowanie znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu czy propagowanie i popularyzowanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej ten może również stanowić inspirację dla uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  • Uczestnicy Turnieju Motoryzacyjnego podczas pisania testu wiedzy
  • Uczestnicy Turnieju Motoryzacyjnego odpowiadają na pytania z pierwszej pomocy przedmedycznej
  • Turniej Motoryzacyjny - przejazd jednego z uczestników motorowerem
  • Turniej Motoryzacyjny w Malinowie - uczestnik zapoznaje się z trasą przejazdu motorowerem
  • Turniej Motoryzacyjny w Malinowie - przejazd jednego z uczestników na motorowerze
  • Drużyna z Zespołu Szkół w Iłowie-Osadzie z opiekunem - zdobywcy III miejsca
  • Drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku z opiekunem - zdobywcy II miejsca
  • Zwycięska drużyna w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie
  • Zakończenie Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Malinowie
Ładowanie odtwarzacza...