Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: „Żyj bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie” - powiatowy konkurs dla przedszkoli rozstrzygnięty

Działdowscy policjanci zasiedli w jury powiatowego konkursu dla przedszkoli pn. „Żyj bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie”, który odbył się w przedszkolu nr 1 w Działdowie. W zmaganiach uczestniczyły dzieci z przedszkoli powiatu działdowskiego. Przedszkolaki rozwiązywały zadania i odpowiadały na pytania konkursowe. Zwyciężyła drużyna z przedszkola „U Misia”.

W konkursie wzięło udział 6 przedszkoli z powiatu działdowskiego, 5 z terenu Działdowa i przedszkolaki z Burkatu. Dzieci miały do wykonania zadania konkursowe, w tym na czas oraz odpowiadały na pytania. Mimo wymagających wiedzy, ale i umiejętności plastycznych zadań, uczestnicy świetnie radzili sobie z każdym zagadnieniem. Tematyka z zakresu bezpieczeństwa, zdrowego i ekologicznego odżywiania nie była im obca. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie dzieci wykazały się bogatą wiedzą, czym zasłużyły na duże brawa. W trakcie konkursu nie zabrakło radosnej, ciepłej i bezstresowej atmosfery, która była dużą zasługą organizatorów.

Pierwsze trzy miejsca na podium trafiły do Przedszkola „U Misia” w Działdowie, które zajęło I miejsce, Przedszkola Miejskiego nr 5 w Działdowie - II miejsce oraz gospodarzy, tj. Przedszkola nr 1 w Działdowie, które zajęło III miejsce.

Wszystkie przedszkolaki za udział w konkursie otrzymały wspaniałe nagrody ufundowane przez firmy z powiatu działdowskiego i lokalne samorządy. Dodatkowo wszyscy obecni na konkursie skorzystali z poczęstunku w postaci m.in. zdrowych kanapek, ciasta marchewkowego, galaretek i musu truskawkowego przygotowanych specjalnie na tą okazję.

Wszystkim uczestnikom zmagań serdecznie gratulujemy wiedzy i odwagi.

  • Dzieci biorące udział w konkursie "Żyj bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie" odpowiadają na pytania konkursowe
  • Dzieci biorące udział w konkursie "Żyj bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie" rozwiązują zadania konkursowe
  • Uczestnicy konkursu "Żyj bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie"
  • Zbobywcy I-go miejsca w konkursie "Żyj bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie"
  • Zbobywcy II-go miejsca w konkursie "Żyj bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie"
  • Zbobywczynie III-go miejsca w konkursie "Żyj bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie"