Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Jeden bez uprawnień, drugi na zakazie – obaj nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policyjny patrol odpowiedzą za przestępstwa

Policjanci z Komisariatu w Lidzbarku ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich kierował autem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i brak uprawnień do kierowania pojazdami, drugi kierował motorowerem z przeszło 1,5 promila alkoholu w organizmie i prawomocnym zakazem prowadzenia pojazdów. Obaj mężczyźni odpowiedzą za przestępstwa.

W godzinach wieczorno-nocnych w miejscowości Sękowo patrol policji z Lidzbarka zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW Passat. Wcześniej policjanci otrzymali zgłoszenie obywatelskie o kierowcy, który może poruszać się pod działaniem alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego autem, który potwierdził, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości. 23-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalsza jazdę i sporządzili dokumentację ze zdarzenia.

Ten sam patrol w drodze powrotnej w miejscowości Uzdowo zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę jednośladu. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Działdowo, który jechał motorowerem. Również w tym przypadku mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości, mając przeszło 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli, policjanci ustalili, że mężczyznę obowiązuje prawomocny zakaz sądowy kierowania pojazdami.

Obaj meżczyźni odpowiedzą za przestepstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo 23-latek odpowie za kierowanie bez uprawnień, a 20-latek za jazdę motorowerem wbrew sądowemu zakazowi.