Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Wsiadł za kierownicę pojazdu wbrew sądowemu zakazowi, został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego

37-latek wsiadł za kierownicę samochodu mimo, że obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol drogówki. Mieszkaniec gminy Iłowo-Osada odpowie za przestępstwo. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (8.01.2019r.) policjanci ruchu drogowego w miejscowości Narzym Kolonia zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel Meriva. Był to 37-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada. Podczas kontroli okazało się, że mężczyznę obowiązuje prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i sporządzili dokumentację o ukaranie do sądu. 37-latek odpowie za przestępstwo.

Za prowadzenie pojazdu wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem wbrew wydanemu przez sąd zakazowi, jak i kierowanie  pojazdem mimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień są przestępstwem. Za pierwsze z nich grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, za drugie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.