Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: 33-latek odpowie za przestępstwo narkotykowe i przeciwko mieniu

Policjanci prewencji z Działdowa zatrzymali na terenie miasta 33-latka, który posiadał narkotyki. Chwilę przed zatrzymaniem, mężczyzna widząc jadący radiowóz odrzucił na ziemię woreczek z białym proszkiem. Policjanci zatrzymali go do wyjaśnienia. 33-latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychoaktywnej i środków odurzających oraz zniszczenia mienia, za co łącznie grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Wczoraj (03.01.2019) późnym wieczorem policjanci prewencji podczas pełnienia służby na terenie  Działdowa zauważyli na jednej z ulic, wychodzącego od szczytu jednego z budynków mężczyznę. Oświetlony światłami radiowozu włożył rękę do kieszeni spodni, a następnie odrzucił wyjęty przez siebie przedmiot na płytę chodnika. Policjanci natychmiast wobec mężczyzny podjęli czynność legitymowania i zabezpieczyli wyrzucony przez niego przedmiot. Było to zawiniątko w srebrnym pozłotku, które po odwinięciu okazało się woreczkiem foliowym z zawartością białego proszku. Badanie narkotestem wykazało, że to amfetamina. Zatrzymany do wyjaśnienia 33-letni mieszkaniec Działdowa usłyszał dzisiaj zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychoaktywnych.

W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych mężczyzny działdowscy kryminalni ujawnili dodatkowo susz marihuany. Ponadto, w wyniku podjętych czynności z zatrzymanym policjanci ustalili, że mężczyzna jest podejrzany o zniszczenie mienia poprzez pomalowanie ścian budynków marketów znajdujących się na terenie miasta, których to czynów dokonał w okresie września, października i grudnia 2018r.

Za przestępstwo posiadania narkotyków, zgodnie z prawem sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za przestępstwa przeciwko mieniu w przypadku mniejszej wagi grozi kara pozbawiania wolności do roku czasu.

Z uwagi na to, że 33-latek czynów tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, łącznie grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.