Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Funkcjonariusze uhonorowani za zasługi dla krwiodawstwa

Krew to bezcenny dar, którego nie da się kupić w żadnej aptece ani sklepie. Jego zapasy zależą od ludzi, którzy dobrowolnie i bezpłatnie oddają krew. Wśród wielu honorowych dawców krwi są również działdowscy funkcjonariusze policji. To właśnie za ich zasługi dla krwiodawstwa Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Działdowie uhonorował działdowskiego oficera dyżurnego Policji z okazji 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Policjant z Działdowa pełniący na co dzień służbę na stanowisku oficera dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Działdowie został odznaczony medalem z okazji 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Uroczyste wręczenie medalu odbyło się podczas Gali z okazji  Dni Honorowego Krwiodawstwa i Wolontariatu w dniu 1 grudnia 2018 roku w Kaplicy i Sali Rycerskiej Zamku w Działdowie. Aspirant sztabowy Mariusz Banasiak otrzymał medal za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Medal 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK otrzymał również insp. Witold Barcikowski Komendant Powiatowy Policji w Działdowie. Odznaczenie w imieniu Komendanta odebrał podinsp. Krzysztof Iwan Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w KPP w Działdowie, który również jest aktywnym członkiem Klubu Honorowych Dawców Krwi Służb Mundurowych w Działdowie.

Należy zaznaczyć, że asp. szt. Mariusz Banasiak jest również aktywnym sportowcem. Promuje zdrowy tryb życia i modę na bieganie. Jego ulubionym dystansem są biegi na 10 km.

  • Funkcjonariusze uhonorowani za zasługi dla krwiodawstwa
  • Funkcjonariusze uhonorowani za zasługi dla krwiodawstwa
  • Funkcjonariusze uhonorowani za zasługi dla krwiodawstwa
  • Funkcjonariusze uhonorowani za zasługi dla krwiodawstwa