Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Zderzenie dwóch motocyklistów. Pasażerka trafiła do szpitala

Wydawać by się mogło, że droga jest wystarczająco szeroka, by dwaj motocykliści mogli się na niej zmieścić bez przeszkód. A jednak wystarczyła chwila nieuwagi, by dwaj kierujący motorami zderzyli się ze sobą. Jeden z kierujących nie zachował należytej odległości od drugiego i doprowadził do zdarzenia, w którym ucierpiała pasażerka motocykla.

Wczoraj (04.07.2018) po godz. 18:00 na drodze wojewódzkiej nr 544 na trasie Działdowo – Wysoka, doszło do zderzenia dwóch motocyklistów. Skierowany na miejsce patrol drogówki ustalił, że kierujący motorem marki Suzuki 24-latek, najechał na tył poprzedzającego go motocykla marki Honda kierowanego przez 30-latka. W wyniku uderzenia z hondy spadła pasażerka. Kierujący pojazdami nie potrzebowali pomocy medycznej, natomiast 21-letnią pasażerkę karetka pogotowia zabrała do szpitala w Działdowie. Obaj kierujący motorami mieszkańcy gminy Działdowo byli trzeźwi, jednak jak się okazało sprawca zdarzenia nie posiadał uprawnień do kierowania motorem. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy innej kategorii.

Kierujący motorem suzuki odpowie za kierowanie pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. W zależności od obrażeń pasażerki motoru honda odpowie on za spowodowanie kolizji lub wypadku.

Policja apeluje do kierujących jednośladami o ostrożność i jazdę zgodną z przepisami. W okresie letnim dochodzi do większej ilości zdarzeń z udziałem motocyklistów i motorowerzystów. Przyczyną tych zdarzeń jest najczęściej brawura, młody wiek kierowcy i prędkość z jaką porusza się kierujący. Należy pamiętać, że w przypadku zderzenia kierującego motorem z samochodem, ten pierwszy ma nikłe szanse na wyjście ze zdarzenia bez uszczerbku na zdrowiu ryzykując nawet utratę życia.

Kierowco pamiętaj! Droga to nie tor wyścigowy, a Ty nie jesteś sam na drodze!

(jn/tm)