Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Do trzech lat pozbawienia wolności grozi działdowianinowi, w posiadaniu którego policjanci ujawnili narkotyki

Funkcjonariusze z Działdowa wezwani na interwencję dotyczącą młodego działdowianina uprzykrzającego życie współmieszkańcom, ujawnili kilkanaście woreczków i zawiniątko z podejrzanym proszkiem. Policjanci zatrzymali posiadacza podejrzanych substancji i osadzili w policyjnej celi celem wyjaśnienia.

Wczoraj (02.07.2018r.) do działdowskiej jednostki policji zadzwonił mężczyzna informując o nieodpowiednim zachowaniu jednego ze współmieszkańców. Skierowany na miejsce patrol prewencji podczas przeprowadzania czynności na miejscu, zastał 27-latka, w posiadaniu którego ujawnił kilkanaście woreczków z zawartością podejrzanego proszku. Policjanci mężczyznę zatrzymali i przewieźli do miejscowej komendy celem wyjaśnienia. Oprócz woreczków z proszkiem policjanci zabezpieczyli metalowy pojemnik z zawiniątkiem tej samej zawartości. Zbadany materiał to amfetamina.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadza przepis, zgodnie z którym, ten, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Policja apeluje do rodziców o zwracanie szczególnej uwagi na swoje dzieci i ich zachowanie. Zwłaszcza zachowanie odbiegające od dotychczasowego, np. unikanie kontaktu z rodzicami, częstsze wychodzenie z domu poprzedzone wiadomością sms czy krótką rozmową telefoniczną, a także zamykanie się w pokoju powinny wzbudzić niepokój. Unikanie wspólnych posiłków, nagłe zmiany nastroju czy pojawienie się nowych osób w otoczeniu naszych dzieci powinny także wyostrzyć czujność rodziców.

Młode osoby mające więcej swobody i wolnego czasu, zwłaszcza w okresie przerwy wakacyjnej, mogą ulegać różnym pokusom. Chęć zaimponowania rówieśnikom czy „zaistnienia” wśród społeczeństwa mogą powodować, że osoby te zaczną sięgać po różnego rodzaju substancje o niewiadomym składzie i pochodzeniu w formie proszku, ciasteczek czy tabletek przypominających wyglądem słodycze dla dzieci. Tego rodzaju substancje zastępcze tzw. dopalacze mogą okazać się zgubne w skutkach. Często sięgając po nie młode osoby, choćby ze zwykłej ciekawości, nie zdają sobie sprawy z reakcji organizmu i konsekwencji ich zażycia. Sygnały docierające z całej Polski dotyczące młodych osób, które trafiają do szpitali po spożyciu nieokreślonego rodzaju środków psychoaktywnych, są bardzo niepokojące, a ich zażycie może okazać się śmiertelne.

  • zabezpieczone narkotyki