Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Weszła wprost na nadjeżdżające auto. Miała ponad 2 promile alkoholu

Policjanci ruchu drogowego interweniowali w związku z zawiadomieniem dotyczącym zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Kobieta idąc drogą weszła pod nadjeżdżające auto i upadła. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że była nietrzeźwa.

Wczoraj (02.07.2018r.) około godziny 18.00 w miejscowości Wysoka doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej i samochodu osobowego. W związku z zaistniałym zdarzeniem podejmujący czynności wyjaśniające na miejscu zdarzenia policjanci ruchu drogowego ustalili, że 65-letnia kobieta idąc drogą weszła wprost na nadjeżdżający z przeciwnej strony pojazd marki Renault Megane. Kierujący autem mieszkaniec powiatu szczycieńskiego był trzeźwy. Badanie stanu trzeźwości pieszej wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie.

Mieszkanka powiatu działdowskiego nie doznała żadnych poważniejszych obrażeń. Kobieta odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny.

Każda sytuacja na drodze mogąca wzbudzać nasz niepokój, powinna natychmiast zostać zgłoszona odpowiednim służbom. Dziwnie zachowujący się pieszy, idący chwiejnym krokiem, wchodzący pod jadące pojazdy czy kierujący poruszający się od jednej strony jedni do drugiej, wykonujący nieprzewidziane manewry na drodze, gwałtownie przyspieszający i zwalniający autem. Tego rodzaju sytuacje powinny spotkać się z natychmiastową reakcją świadków i nie pozostawać nikomu obojętne, z uwagi na zagrożenie zdrowia, a nawet życia innych uczestników ruchu.

(jn/rj)