Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Otwarte Jednostki Policji - Przedszkolaki z wizytą w komendzie

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 3 z Działdowa odwiedziły działdowskich policjantów. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie-Otwarte Jednostki Policji”. Dzieci mogły zwiedzić budynek, zobaczyć sprzęt policyjny, jak również dowiedzieć się jak wygląda praca policjanta.

Wczoraj, tj. 13.06.2018r. Komendę Powiatową Policji w Działdowie odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Działdowie. Wizyta w jednostce policji była dużą niespodzianką dla maluchów. Grupa 5 i 6 -latków zapoznała się z zaprezentowanym sprzętem policyjnym wykorzystywanym podczas służby. Dzieci mogły przymierzyć elementy umundurowania funkcjonariuszy, kamizelki i czapeczki policyjne, a ochotnicy również umundurowanie policjanta oddziałów prewencji z kaskiem, tarczą i ochraniaczami na tułów i ręce. Maluchy miały możliwość zrobienia sobie odcisków palców, które zabrały na pamiątkę czy sprawdzenia, jak wygląda świat po alkoholu korzystając z alkogogli.

Podczas spotkania policjantki przypomniały dzieciom zasady poruszania się po jezdni, bezpiecznej jazdy na rowerze i podczas podróży samochodem, a także bezpiecznego zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku, nad wodą i w lesie. Wychowawczyni otrzymała do przekazania dla każdego z rodziców ulotki informacyjne dotyczące bezpiecznego wypoczynku pn. „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Natomiast do rąk dzieci trafiły opaski odblaskowe zwiększające widoczność osób poruszających się na drodze, co przyczynia się do poprawy ich bezpieczeństwa.

Na zakończenie dzieci pod opieką policjantek przeszły na przejście dla pieszych znajdujące się przed budynkiem działdowskiej komendy i w praktyce ćwiczyły zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

  • Przedszkolaki gośćmi działdowskiej komendy
  • Przedszkolaki gośćmi działdowskiej komendy
  • Przedszkolaki gośćmi działdowskiej komendy
  • Przedszkolaki gośćmi działdowskiej komendy
  • Przedszkolaki gośćmi działdowskiej komendy
Ładowanie odtwarzacza...