Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Weekend na drogach powiatu działdowskiego

Policjanci z powiatu działdowskiego podczas ostatniego weekendu wyjeżdżali kilka razy do zdarzeń drogowych powstałych na drogach powiatu. W wyniku tych zdarzeń trzy osoby trafiły do szpitala, w tym 8-latek, 18-latka i 19-latek.

W piątek (08.06.2018r.) policjanci z Lidzbarka zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia, policjanci wstępnie ustalili, że w rejonie skrzyżowania ulicy Strażackiej z ulicą Dworcową kierujący samochodem marki FS Lublin wykonując manewr skrętu w prawo potrącił pieszego. 8-letni chłopiec znajdował się na przejściu dla pieszych. Pieszego z urazem głowy pogotowie zabrało do szpitala w Działdowie, a następnie do Olsztyna. Kierujący autem 48-letni mieszkaniec Lidzbarka był trzeźwy. Na miejscu czynności wykonywali policjanci kryminalni z Lidzbarka i technik kryminalistyki z Działdowa.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Lidzbarku.

Natomiast w sobotę (09.06.2018r.) po godzinie 20.00 policjanci z Lidzbarka zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W jednej z miejscowości w gminie Lidzbark kierujący pojazdem  marki Opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Audi A6. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne, a na sprawcę zdarzenia nałożyli mandat i punkty karne. Kierujący oplem był trzeźwy.

W niedzielny poranek (10.06.2018r.) w miejscowości Rybno na jednej z ulic kierujący samochodem marki BMW w trakcie wykonywania manewru ominięcia psa, który wybiegł mu na ulicę stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia obrażeń doznała 18-letnia pasażerka, którą karetka pogotowia zabrała do szpitala w Działdowie. Kierujący autem 19-letni mieszkaniec gminy Działdowo również został zabrany na badania do szpitala. Młodzieniec był trzeźwy. 

Okoliczności i szczegóły tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Posterunku Policji w Rybnie.

W tym samym dniu do innego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło w gminie Działdowo. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego zastał na miejscu dwa uszkodzone pojazdy oraz kobietę, która kierowała vw golfem i kierowcę pojazdu marki Opel.

Policjanci ustalili, że kierującej vw golfem podczas wyjazdu z parkingu cofnął się pojazd, w wyniku czego uderzyła ona swoim autem w przód znajdującego się za nią pojazdu marki Opel.

Sprawczynię kolizji ukarano mandatem i punktami karnymi. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Kierujący autami byli trzeźwi.

Natomiast po południu policjanci prewencji z Działdowa wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce na terenie stacji paliw w Działdowie. Funkcjonariusze ustalili, że kierująca samochodem marki Skoda nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki Fiat Punto i uderzyła w jego tył. Kierującą skodą policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i w wyniku zaistniałej  kolizji nie doznali żadnych obrażeń.

  • Zdarzenie drogowe w Lidzbarku
  • Zdarzenie drogowe w Lidzbarku
  • Zdarzenie drogowe w Lidzbarku
  • Zdarzenie drogowe w Lidzbarku