Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Dzień Przedsiębiorczości - młodzież z wizytą u działdowskich policjantów

Dzień Przedsiębiorczości to ogólnopolski program praktyk pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To już XV edycja projektu, w ramach którego gośćmi działdowskich policjantów była młodzież szkół średnich z terenu powiatu działdowskiego.

Dzień Przedsiębiorczości to projekt przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjający podejmowaniu przez nich trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W ramach corocznie organizowanego „Dnia Przedsiębiorczości” gośćmi  Komendy Powiatowej Policji w Działdowie byli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z Działdowa i uczęszczający do klas o profilu mundurowym Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie.

Marzący o zawodzie policjanta mieli okazję i możliwość porównać i zweryfikować swoje wyobrażenie o tym zawodzie.

Podczas pobytu w komendzie policjanci przedstawili specyfikę tego zawodu na różnych stanowiskach, zapoznali młodzież z umundurowaniem i sprzętem policyjnym, w tym m.in. narzędziami pracy technika kryminalistyki, policjantów prewencji i ruchu drogowego.  Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko technika kryminalistyki, który przedstawił i omówił działanie poszczególnych narzędzi wykorzystywanych w swojej codziennej pracy, np. podczas zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia drogowego czy zgłoszonej kradzieży z włamaniem.

Uczestnicy spotkania uzyskali również informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, jakie muszą spełniać kandydaci na policjanta.

Bezpośredni kontakt z policjantami i zetknięcie się ze szczegółami służby, nawet w tak minimalistycznej wersji zapewne pozwoli podjąć młodym osobom zainteresowanym karierą zawodową w służbach mundurowych decyzję o rozwoju swojej dalszej drogi w tym kierunku.

  • Dzień Przedsiębiorczości
  • Dzień Przedsiębiorczości 1
  • Dzień Przedsiębiorczości 2
  • Dzień Przedsiębiorczości 3
  • Dzień Przedsiębiorczości 4
  • Dzień Przedsiębiorczości 5
  • Dzień Przedsiębiorczości 6