Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol i narkotyki - działania własne policjantów z powiatu działdowskiego

Alkohol i narkotyki to jeden z czynników stwarzających poważne zagrożenie w ruchu drogowym, zwłaszcza w przypadku osób, które wsiadają za kółko po spożyciu tego rodzaju środków. Policjanci z Działdowa prowadzili działania własne pod kątem eliminowania z ruchu kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu lub podobnie działających środków.

Dzisiaj w godzinach porannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie i Komisariatu w Lidzbarku prowadzili działania własne na rzecz ruchu drogowego pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Celem działań było eliminowanie nietrzeźwych kierujących poruszających się drogami powiatu działdowskiego z uwagi na istotne zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego przez tego typu kierowców.

Podczas działań trwających w godzinach 5.00-9.00 policjanci kontrolowali wszystkie pojazdy poruszające się trasami objętymi działaniami. Funkcjonariusze poza ujawnianiem i eliminowaniem nietrzeźwych kierujących represjonowali osoby, które nie stosowały się do przepisów brd i nie korzystały z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików i podstawek do przewozu dzieci. Policjanci zwracali również szczególną uwagę na osoby korzystające podczas prowadzenia pojazdu z telefonów komórkowych niezgodnie z przepisami.

W trakcie czterogodzinnych działań policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi oraz policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Działdowa i Lidzbarka w liczbie 11 funkcjonariuszy skontrolowali łącznie 365 pojazdów i ujawnili jednego nietrzeźwego kierowcę, któremu zatrzymali prawo jazdy. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka kara finansowa. Ponadto w takim przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres minimum 3 lat.

Policja apeluje do kierujących pojazdami, by nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i stanowi olbrzymie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz grozi poważnymi konsekwencjami dla kierowcy.

Policjanci z powiatu działdowskiego będą kontynuować tego rodzaju działania i eliminować z drogi kierujących, którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  • Alkohol i narkotyki - działania rd
  • Alkohol i narkotyki - działania rd 1
  • Alkohol i narkotyki - działania rd 2
  • Alkohol i narkotyki - działania rd 3
  • Alkohol i narkotyki - działania rd 4
  • Alkohol i narkotyki - działania rd 5