Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – policyjne działania na drogach powiatu działdowskiego

Wczoraj policjanci Ogniwa Ruchu drogowego z Działdowa z funkcjonariuszami Oddziałów Prewencji Policji KWP w Olsztynie połączyli siły w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu działdowskiego.

Wczoraj (8.02.2018r.) już po raz drugi w tym miesiącu działdowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Olsztyna prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu działdowskiego. W działaniach brało udział 14 policjantów, którzy podzieleni na 7 patroli dwuosobowych realizowali zaplanowane działania, których celem jest wyeliminowanie głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych, trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz prawidłowe zachowanie względem innych użytkowników dróg. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prawidłowość oświetlenia rowerzystów oraz posiadanie elementów odblaskowych przez pieszych.

W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali łącznie 87 pojazdów i zbadali trzeźwość 81 kierowców. Policjanci ujawnili 2 osoby piesze naruszające przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nałożyli 24 mandaty karne, w tym głównie za przekroczenie prędkości i nie stosowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym (pasów i fotelików) przez kierujących pojazdami. Ponadto policjanci skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu wobec osoby pieszej nie przestrzegającej przepisów brd i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych od pojazdów, w tym 4 z uwagi na ich niewłaściwy stan techniczny.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność, gdyż zmieniające się dynamicznie warunki pogodowe nie sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z dróg i mogą być przyczyną groźnych wypadków drogowych.