Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Zderzenie czołowe pojazdów na trasie Księży Dwór - Kurki. Jedna osoba trafiła do szpitala

Dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo na trasie Księży Dwór - Kurki. Kierujący jednym z aut wyprzedzając rowerzystę uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku vw golfa. W wyniku zdarzenia kierowca golfa ze złamaną nogą trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 17.00 na trasie Księży Dwór - Kurki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki VW Passat wykonując manewr wyprzedzania rowerzysty nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego wjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku innego vw passata. W wyniku zderzenia 59-letni kierowca drugiego passata doznał złamania nogi. Pokrzywdzonego karetka pogotowia zabrała do szpitala w Działdowie. Rowerzysta nie doznał żadnych obrażeń. Sprawca zdarzenia, 26-letni mieszkaniec Działdowa, odpowie najprawdopodobniej za spowodowanie wypadku.

Kierujący byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładnie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i dokładne upewnienie się zanim zdecydują się na jakiś manewr na drodze. Bardzo często dochodzi do zdarzeń komunikacyjnych na skutek niewłaściwego cofania, wyprzedzania czy wymijania. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni zadbać o prawidłowe oświetlenie siebie i swoich jednośladów (rowerów, skuterów, motorowerów). Należy pamiętać o elementach odblaskowych poprzez umieszczenie ich w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Posiadanie odblasku w porze po zmroku poza terenem zabudowanym stanowi obowiązek, za którego nie przestrzeganie grozi mandat.

Kierowco, zwolnij! Droga hamowania w warunkach zimowych jest znacznie wydłużona i wymaga o wiele większej wprawy i doświadczenia niż w sprzyjających warunkach pogodowych wiosną czy latem. Niech nie uśpi czujności czarna nawierzchnia drogi i przebijające się przez chmury zimowe słońce, to tylko pozornie „dobre” warunki do jazdy, które mogą „drogo” kosztować.

  • Wypadek na trasie Kurki-Księży Dwór
  • Wypadek na trasie Kurki-Księży Dwór 1
  • Wypadek na trasie Kurki-Księży Dwór 2