Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Kierował mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, wpadł podczas policyjnej kontroli

Lidzbarscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobową mazdę. Kierujący autem miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

W niedzielne popołudnie ( 04.02.2018r.) policjanci z komisariatu w Lidzbarku pełniąc służbę na terenie gminy Lidzbark zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mazda. Za kierownicą pojazdu siedział 27-letni mieszkaniec Lidzbarka. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jechał na „podwójnym” gazie. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu m.in. kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien znać zasady poruszania się po drodze. To , że nie wsiadamy za kierownicę bez wymaganych do tego uprawnień i bez odpowiednich dokumentów, a tym bardziej po spożyciu alkoholu wie każdy kierowca. Mimo zaostrzenia przepisów prawnych w tym zakresie i dotkliwych konsekwencji finansowych, kierujący nadal łamią przepisy i wsiadają za kółko w stanie nietrzeźwości nie bacząc na zagrożenie, jakie stwarzają dla innych uczestników ruchu i dla samych siebie. Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek. Jeśli zauważysz pojazd, którego kierujący zachowuje się w sposób podejrzany, porusza się od jednej strony dogi do drugiej, zwalnia i przyspiesza, stwarza zagrożenie na drodze, poinformuj o tym policję dzwoniąc na numer 997 lub numer alarmowy 112 lub zgłoś sprawę do najbliższej jednostki policji.