Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Bezpieczne ferie – spotkanie z rodzicami

O bezpieczeństwie na drodze, bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku i konsekwencjach prawnych dla młodych osób mających kontakt z narkotykami rozmawiali policjanci z Działdowa z rodzicami uczniów jednej ze szkół podstawowych na terenie gminy Działdowo.

Zbliża się czas zimowego wypoczynku i związanych z tym wyjazdów dzieci, młodzieży i całych rodzin na ferie. Część osób będzie korzystać ze zorganizowanych form wypoczynku zimowego, część wyjedzie na własną rękę, a inni pozostaną w domach i będą korzystać z dostępnych form spędzania wolnego czasu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie spotkali się z rodzicami uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Burkacie, w tym również rodzicami młodzieży klas gimnazjalnych w ramach działań „Bezpieczne ferie 2018”. Policjanci zwrócili rodzicom uwagę, by w sposób szczególny zainteresowali się tym, w jaki sposób ich dzieci będą spędzały wolny czas w czasie zbliżających się ferii zimowych. Przestrzegli przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą zmienne warunki pogodowe na drogach, zwłaszcza dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypomnieli o zaopatrzeniu dzieci i siebie w elementy odblaskowe i właściwe oświetlenie pojazdów celem poprawy swojej widoczności i bezpieczeństwa. Zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych, czy podczas przebywania na powietrzu, gdy pada śnieg a temperatura spada poniżej zera.

Z uwagi na to, że część osób pozostanie w domach i będzie spędzać czas wspólnie ze swoimi rówieśnikami, policjanci przekazali rodzicom informacje dotyczące odpowiedzialności osób nieletnich za popełniane czyny karalne oraz nieodpowiedzialne zachowanie. W ramach programu edukacyjno-profilaktycznego „Zanim będzie za późno” rodzicom przekazano wiedzę na temat zagrożeń wynikających z zażywania przez osoby nieletnie środków odurzających i substancji psychoaktywnych.

W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Policjanci, głównie dzielnicowi, na bieżąco prowadzą spotkania w szkołach z dziećmi i młodzieżą i edukują ich pod kątem bezpieczeństwa i właściwego korzystania z czasu wolnego podczas zbliżających się ferii zimowych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci z powiatu działdowskiego już od piątku rozpoczną działania pn.”Bezpieczna droga do celu”.

  • Spotkanie z rodzicami w SP w Burkacie
  • Spotkanie z rodzicami w SP w Burkacie 1
  • Spotkanie z rodzicami w SP w Burkacie 2
  • Spotkanie z rodzicami w SP w Burkacie 3
  • Spotkanie z rodzicami w SP w Burkacie 4
  • Spotkanie z rodzicami w SP w Burkacie 5
  • Spotkanie z rodzicami w SP w Burkacie 7