Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Stworzył poważne zagrożenie w ruchu drogowym, za co zatrzymano mu prawo jazdy

Policjanci z Działdowa wyjaśniali przyczyny zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jeden z kierujących podczas manewru wyprzedzania kolumny aut uderzył w poprzedzający go pojazd. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Wczoraj po godzinie 14.00 w Działdowie na ul. Olsztyńskiej kierujący pojazdem marki Suzuki Wagon podczas manewru wyprzedzania kolumny samochodów nie upewnił się czy ma miejsce do jego zakończenia, w wyniku czego uderzył w poprzedzający pojazd marki Skoda Octavia. Kierującego suzuki 21-letniego mieszkańca Działdowa oraz podróżującą z nim pasażerkę z ogólnymi obrażeniami karetka pogotowia zabrała do szpitala w Działdowie. Poszkodowany w wyniku zderzenia pojazdów kierowca skody nie doznał żadnych poważnych obrażeń.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci sprawcy kolizji zatrzymali prawo jazdy. Grozi mu również kara grzywny oraz orzeczenie przez sąd środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.