Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Kierował busem mając blisko 2,5 promila. Zatrzymany dzięki wzorowej postawie obywatelskiej

Oficer dyżurny działdowskiej policji otrzymał informację, że kierujący busem prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli i potwierdzili ten fakt - badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (09.01.2018) około godzi. 20:00 w miejscowości Burkat policjanci ogniwa patrolowo - interwencyjnego zatrzymali do kontroli ciężarowego opla. Według zgłoszenia, które wcześniej otrzymał oficer dyżurny z działdowskiej komendy, kierujący autem mógł być nietrzeźwy. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy policjanci potwierdzili, że siedzący za kierownicą samochodu znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie 42-latka.

Dzięki wzorowej postawie osoby zgłaszającej policjanci w porę zapobiegli dalszej jeździe nietrzeźwemu mieszkańcowi gminy Działdowo. Policjanci zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Masz podejrzenia, że kierujący może być nietrzeźwy? Nie wahaj się, zadzwoń na Policję! Twój brak reakcji może kosztować czyjeś życie!

Praktycznie każdego dnia policjanci otrzymują sygnały o nietrzeźwych kierujących na drogach naszego regionu. Wszystkie takie informacje są sprawdzane. Pamiętajmy, że pijani kierowcy stanowią ogromne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Osoby te, nie tylko zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego, ale także narażają własne życie i zdrowie. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości innych użytkowników nie wahajmy się- jeden telefon na numer alarmowy 997 lub 112 może uratować czyjeś życie.