Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Stracili prawo jazdy za jazdę po alkoholu i przekroczenie prędkości

Policjanci z działdowskiej jednostki policji ujawnili dwie osoby, które wsiadły za kierownicę pod działaniem alkoholu oraz jednego kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wszyscy oni stracili prawo jazdy.

Wczoraj po godzinie 17.00 w Iłowie -Osadzie na jednej z ulic patrol drogówki zatrzymał do kontroli pojazd marki Fiat Punto. Samochodem kierował 44-letni mieszkaniec Iłowa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili dokumentację do sądu.

Drugi „pijany” kierowca wpadł w święto Trzech Króli (6.01.2018r.). Tuż po godzinie 11.00 w Iłowie-Wsi patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 51-letniego mieszkańca gminy Iłowo-Osada, który jechał samochodem osobowym marki Renault. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta będąc w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali prawo jazdy.

Za prowadzenie auta po spożyciu alkoholu obu mężczyznom grozi grzywna i kara aresztu. Ponadto za ww. wykroczenie orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Natomiast na terenie gminy Lidzbark w tym samym dniu policjanci ruchu drogowego podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Kierujący autem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h w stosunku do obowiązującej. Kierującego autem, mieszkańca Lidzbarka policjanci ukarali mandatem karnym i zatrzymali mu prawo jazdy. Dokument trafi teraz do miejscowego starosty, który zadecyduje o wstrzymaniu mu uprawnień do kierowania pojazdami na co najmniej trzy miesiące.