Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo/Białuty: Dziecko z odblaskiem - Widoczne – Bezpieczne –działania policji pod patronatem Starostwa Powiatowego

„Dziecko z odblaskiem-Widoczne-Bezpieczne” działania prowadzone pod kątem bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Działdowie. W ramach działań działdowscy policjanci rozdają dzieciom kamizelki odblaskowe przekazane przez Starostwo.

Dzieci i młodzież stanowią liczną grupę użytkowników dróg. Najbardziej narażone na niebezpieczeństwa związane z ruchem drogowym, są dzieci najmłodsze, które nie posiadają wystarczających umiejętności i wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z dróg. Dlatego tak ważne jest kształtowanie właściwych postaw od najmłodszych lat i wpajanie zasad brd. W ramach prowadzonych działań edukacyjnych KPP Działdowo wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Działdowie, które przekazało kamizelki odblaskowe dla dzieci, prowadzi spotkania z dziećmi w wieku przedszkolnym na temat właściwego zachowania na drodze, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Kolejne spotkanie z cyklu „Dziecko z odblaskiem-Widoczne-Bezpieczne” odbyło się w czwartek (23.11.2017r.) a uczestniczyli w nim dzielnicowi z KPP Działdowo i przedszkolaki z Przedszkola w Białutach.  Podczas prelekcji policjanci przekazali dzieciom wiedzę na temat istniejących zagrożeń i sposobów ich unikania oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W szczególności przekazywali treści z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zasad korzystania ze środków komunikacji i właściwego poruszania się po drodze. Na zakończenie spotkania policjanci każdemu z dzieci wręczyli kamizelkę odblaskową przekazaną przez Starostwo Powiatowe w Działdowie. Kamizelki z logo powiatu i uśmiechniętą buźką sprawiły dzieciom ogromną radość. Widoczne na drodze z „odblaskową kamizelką” przedszkolaki zapewne będą czuły się bezpieczniej.

Działania realizowane są na terenie całego powiatu w miesiącach listopad-grudzień 2017r. w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo…” i „Bezpieczna droga do szkoły… przez cały rok szkolny”.

  • Dziecko z odblaskiem Białuty