Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo/Narzym: Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – debata społeczna

Czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, do czego służy aplikacja mobilna Moja Komenda, czym się zajmuje i jaką rolę w społeczeństwie lokalnym pełni Dzielnicowy i czego nie należy robić będąc nastolatkiem, to tematy, które zostały poruszone podczas debaty społecznej, która odbyła się w Narzymiu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie wspólnie z Zespołem Szkół w Narzymiu przeprowadzili debatę społeczną, której tematyka obejmowała bezpieczeństwo mieszkańców. Debata odbyła się w czwartek (26.10.2017r.) o godzinie 16.30 w Świetlicy szkolnej ZS w Narzymiu przy ulicy Kościelnej 14.

W debacie wzięli udział przedstawiciele szkoły, policji, dzielnicowi z gminy Iłowo-Osada oraz miejscowi mieszkańcy, w sumie przeszło 70 osób.

Podczas spotkania omówiono zasadę działania i sposoby korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa z uwzględnieniem zgłoszeń z terenu gminy Iłowo-Osada. Uczestnicy debaty mogli dowiedzieć się w jaki sposób narzędzie to pomaga w kontakcie społeczeństwa z policją i jaki wpływ ma to na poprawę bezpieczeństwa w danym rejonie. Mieszkańcy Narzymia poznali zadania i swojego dzielnicowego, zapoznali się z charakterem jego pracy, a także mieli możliwość nawiązania bezpośredniego z nim kontaktu Policjanci przedstawili sposób działania aplikacji mobilnej Moja Komenda poprzez krótki film instruktażowy i wskazali, jak łatwo i w prosty sposób uzyskać kontakt do swojego dzielnicowego, a także do najbliżej znajdującej się nas jednostki policji.

Ostatnim tematem spotkania było zagadnienie dotyczące osób nieletnich popełniających czyny karalne i zagrożonych demoralizacją. Policjanci przedstawili kategorie osób nieletnich, omówili, czym jest demoralizacja, czyny karalne oraz wskazali, jakie środki wychowawcze stosuje sąd wobec osób nieletnich dopuszczających się tego typu zachowań.

Debata miała na celu zapoznać i uświadomić jej uczestnikom możliwości i sposoby nawiązania współpracy z policją w trosce o bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu, a także o właściwe postępowanie z dziećmi i ich wychowanie zgodnie z literą prawa i obowiązującymi zasadami społecznymi.

  • Debata społeczna w ZS w Narzymiu
  • Debata społeczna w ZS w Narzymiu 1
  • Debata społeczna w ZS w Narzymiu 2
  • Debata społeczna w ZS w Narzymiu 3
  • Debata społeczna w ZS w Narzymiu 4
  • Debata społeczna w ZS w Narzymiu 5