Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Spotkanie w domu "WIGOR" - senior z odblaskiem - o bezpiecznej "jesieni" życia

O bezpieczeństwo należy dbać zawsze, niezależnie od wieku, płci, miejsca zamieszkania… Im człowiek jest starszy, tym jego czujność i refleks są bardziej uśpione, a osoby starsze są bardziej narażone na niebezpieczeństwo. Ograniczona sprawność fizyczna seniorów, dotykające ich choroby, samotność, to m.in. powody, dla których stają się oni „łatwym” obiektem dla osób zajmujących się działalnością przestępczą.

O bezpieczeństwie seniorów rozmawiały policjantki z działdowskiej jednostki policji z podopiecznymi Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Działdowie. Podczas spotkania w dniu 23.10.2017r. omówiono najczęściej popełniane przestępstwa na osobach w podeszłym wieku, w tym oszustwa metodą”na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika opieki społecznej”.

Policjantki scharakteryzowały sposoby działania sprawców, granie na emocjach seniorów, podszywanie się pod członków rodziny, wywieranie presji informacją o nieszczęśliwym wypadku i nagłej potrzebie pomocy, głównie finansowej.

Funkcjonariuszki przestrzegły uczestników spotkania przed wpuszczaniem obcych do domu, czy podpisywaniem umów z „pracownikami” gazowni, firm energetycznych, banków na lepszych i korzystniejszych warunkach niż świadczone dotychczas.

Seniorom przekazano ulotki informacyjne: „Jak ustrzec się przed oszustem”, Nie daj się oszukać metodą „na wnuczka”, „Bezpieczny Senior”.

Na koniec policjantki przypomniały o bezpieczeństwie na drodze i zachowaniu ostrożności podczas spacerów, zwłaszcza teraz w okresie jesienno-zimowym i nie zapominaniu o elemencie odblaskowym, który zwiększa widoczność osób pieszych i wpływa na poprawę  ich bezpieczeństwa, a każdemu z  uczestników spotkania przekazały opaskę odblaskową.

 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami
 • Spotkanie z seniorami
  Spotkanie z seniorami