Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo/Iłowo-Osada: Bezpieczeństwo najmłodszych – głównym tematem spotkań policjantek z przedszkolakami i uczniami najmłodszych klas szkół podstawowych

Co jest ważne podczas przechodzenia przez jezdnię, na co zwrócić uwagę podczas zabawy poza domem, gdzie szukać pomocy w razie zagrożenia, to tylko część informacji, które przekazały najmłodszym wychowankom przedszkola w Iłowie-Osadzie i w Działdowie funkcjonariuszki działdowskiej policji. Policjantki przypomniały również o numerach alarmowych i rozdały dzieciom odblaski, zwiększające bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Spotkania z przedszkolakami i uczniami klasy III ze Szkoły Podstawowej w Iłowie –Osadzie oraz przedszkolakami z Przedszkola nr 3 w Działdowie odbyły się 28.09.2017r. i 2.10.2017r. Podczas spotkań policjantki omówiły dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na przejazdach kolejowych, podczas zabaw w środowisku szkolnym i na placach zabaw oraz w kontakcie z nieznajomymi lub w czasie natrafienie na niebezpiecznego bezpańskiego psa. Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom numery alarmowe oraz przećwiczyły scenki na wypadek, gdy zajdzie sytuacja zagrażająca życiu, wymagająca natychmiastowej reakcji i wezwania służb ratunkowych.

Na zakończenie spotkań dzieci otrzymały opaski odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo  i widoczność osób poruszających się po drogach. Dzieci miały również okazję przymierzyć policyjną czapkę i zrobić odciski swoich palców korzystając z zestawu do daktyloskopii.