Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: 30 - latek ujęty na gorącym uczynku kradzieży

Pracownicy jednej z firm ujęli na gorącym uczynku 30- latka, który próbował zabrać z terenu budowy metalowe elementy oraz przewody. Jak okazało się, na swoim sumieniu mieszkaniec Działdowa ma również inne przestępstwo. Kilka dni temu, z tej samej budowy ukradł … cement.

W miniony poniedziałek (11.09.2017) około godz. 07:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Działdowie otrzymał zgłoszenie, że na terenie trwającej budowy doszło do kradzieży. Na miejsce skierował policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że wchodząc na plac budowy pracownicy firmy zauważyli młodego mężczyznę, który próbował ukraść metalowe przedmioty, wykorzystywane m.in. do prac remontowych oraz przewód elektryczny. Widząc to, ujęli 30- latka i uniemożliwili mu ucieczkę.

Policjanci zatrzymali działdowianina i osadzili w policyjnym areszcie. W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przestępstwo jakie ma na swoim sumieniu. Mężczyzna kilka dni temu, z terenu tej samej budowy ukradł cement o wartości kilkuset złotych.

Wczoraj 30- latek usłyszał zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwa tłumaczył się będzie przed sądem.

 

(JN/ AB)