Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Dzielnicowy z gminy Działdowo zatrzymał złodzieja „metalu”

Dzielnicowy z gminy Działdowo pojechał ustalić wartość strat do pokrzywdzonego w sprawie kradzieży elementów metalowych na jego szkodę. Zawiadomienie o kradzieży właściciel zgłosił w ciągu dnia, widząc nocą w pobliżu miejsca zdarzenia podejrzane auto. W pojeździe nikogo nie było, jednak mężczyzna spisał jego numery i podał namiary policji. Dzielnicowy w drodze napotkał „podejrzane” auto. Zatrzymał je do kontroli, a w jego wnętrzu ujawnił metalowe elementy. Kierujący pojazdem przyznał się do krad

W piątek (1.09.2017r.) na trasie Pożary - Gołębiewo dzielnicowy zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Honda. Pojazd był wcześniej widziany w miejscu, gdzie doszło do kradzieży elementów metalowych na szkodę mieszkańca gminy Działdowo. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusz ujawnił w jego wnętrzu elementy metalowe. Podejrzewając, że mogą one pochodzić z kradzieży, zabezpieczył znalezione rzeczy do czasu przyjazdu grupy dochodzeniowo-śledczej. Kryminalni przejęli ujawnione części, a mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia.

Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Działdowa. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kradzieży części dokonał on w ciągu kilku dni. Wynosił je nocą do pobliskiego lasu, skąd następnie w ciągu dnia zabierał i wywoził.

W sumie łupem złodzieja padły elementy w postaci części metalowych do nowo budowanego silosa zbożowego o łącznej wartości blisko 20 tys. zł.

29-latek przyznał się do kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.