Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Działdowie

Jak co roku funkcjonariusze pełniący służbę w Policji obchodzą swoje święto przypadające na 24 lipca. Podczas uroczystości, która odbyła się w sali Urzędu Gminy w Działdowie policjantom z terenu powiatu działdowskiego wręczono odznaczenia i mianowania.

Obchody Święta Policji rozpoczęto w czwartek (20.07.2017r.) o godzinie 12.00 złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Janowi Markowskiemu. Komendant Powiatowy Policji przywitał uczestników uroczystości a następnie wszystkim wyznaczonym funkcjonariuszom wręczono odznaczenia i mianowania na wyższy stopień policyjny.

W tym roku dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie zostało odznaczonych medalami. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej asp.szt. Andrzej Luter został odznaczony Srebrnym Medalem za długoletnią służbę, wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Natomiast podkom. Robert Kozikowski decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego.

Odznaczenia i mianowania plicjantom wręczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł.insp. Jan Markowski, Komendant Powiatowy Policji w Działdowie insp. Witold Barcikowski, Starosta Działdowski Marian Janicki i Burmistrz Miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński.

Mianowani na wyższy stopień policyjny zostali:

* w korpusie oficerów młodszych policji na stopień komisarza

podkom. Grzegorz Sobieraj

 

* w korpusie aspirantów policji

na stopień aspiranta sztabowego

 

st.asp. Andrzej Wąsiewski

na stopień starszego aspiranta

asp. Mirosław Jankowski

asp. Paweł Przybyszewski

asp. Zdzisław Sieński

asp. Artur Zajączkowski

 

na stopień aspiranta

mł. asp. Dariusz Grondzewski

mł.asp. Dawid Kalisz

mł.asp. Marcin Mańka

mł.asp. Michał Podowski

mł.asp. Katarzyna Rogozińska

mł.asp. Paweł Zagórski

 

* w korpusie podoficerów policji na stopień sierżanta sztabowego

st.sierż. Paweł Gadomski

st.sierż. Robert Jargoła

st.sierż. Anna Łukaszewska

st. sierż. Marzena Zdrojewska

 

* w korpusie szeregowych policji na stopień starszego posterunkowego

post. Magdalena Banaś

post. Krzysztof Rudzki

 

W uroczystości uczestniczyli Starosta powiatu działdowskiego, przedstawiciele lokalnych samorządów, Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Działdowie mł.insp. w stanie spoczynku Jan Korona, Dyrektor Aresztu Śledczego w Działdowie mjr. Marek Bartnicki, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Działdowie oraz zaproszeni goście.