Działdowo: Na podwójnym gazie i wbrew zakazowi - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Działdowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Na podwójnym gazie i wbrew zakazowi

Działdowscy policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Kierujący jednym z pojazdów odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był on nietrzeźwy, a do tego obowiązywał go zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Do zdarzenia z udziałem samochodów osobowych doszło wieczorem w piątek (14.07.2017r.) w jednej z miejscowości w gminie Działdowo. Kierujący samochodem daewoo matiz mieszkaniec gminy Płośnica podczas manewru wyprzedzania vw passata, uderzył w bok pojazdu, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany kierowca passata o zdarzeniu powiadomił policję i sam ruszył za podejrzanym autem. Kierujący matizem wjechał na jedną z posesji w gminie Płośnica, gdzie następnie został zatrzymany przez policyjny patrol. Podczas wykonywania czynności związanych z zaistniałą kolizją, policjanci ujawnili, że 52-letni kierowca matiza znajdował się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało przeszło 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Do tego, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna posiada prawomocny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 10. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji i wysokiej kary finansowej.