Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo/Rybno: Dzielnicowi z Rybna rozmawiali o bezpiecznych wakacjach i przekazali „prawo jazdy” na rower

Jak bezpiecznie poruszać się na dwóch kółkach powinien wiedzieć każdy użytkownik dwuśladu. Wśród młodzieży coraz większą popularnością cieszą się skutery i motorowery, wśród uczniów podstawówki prym wiodą rowery. Użytkowników tych właśnie pojazdów obowiązuje znajomość przepisów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdyż są oni jego równoprawnymi uczestnikami. Przepustką do wyjazdu na ulicę jednośladem dla rowerzysty jest karta rowerowa. Dokument ten z rąk dzielnicowych otrzymali uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej w Rybnie.

W środę (14.06.2017r.) w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie gościli miejscowi policjanci. Funkcjonariusze uczestniczyli w spotkaniu z uczniami całej szkoły oraz nauczycielami i pedagogami i rozmawiali na temat bezpieczeństwa. Z uwagi na zbliżający się okres wypoczynku i związane z tym dalsze bądź bliższe wyjścia i wyjazdy dzieci oraz ich opiekunów, dzielnicowi z Rybna przeprowadzili pogadankę odnośnie bezpiecznych wakacji i bezpiecznego wypoczynku nad wodą w ramach prowadzonych działań pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo” i „Kreci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Szczególną uwagę zwrócili na właściwe zachowanie się w czasie wyjazdów poza teren zamieszkania, na bezpieczeństwo podczas podróży oraz w czasie korzystania z kąpieli w zbiornikach wodnych w czasie upałów.

Ponadto policjanci przeprowadzili oddzielną pogadankę z uczniami klas IV a i IV b na temat bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze. Dzielnicowi przypomnieli o zasadach ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem niechronionych uczestników ruchu drogowego, do jakich zaliczani są m.in. rowerzyści, a zwłaszcza dzieci.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusze wręczyli wszystkim czwartoklasistom karty rowerowe.