Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo/Gródki: Bądź bezpieczny - konkurs wiedzy o bezpieczeństwie dla najmłodszych

Gdzie zadzwonić w razie niebezpiecznego zdarzenia, jak zachować się na drodze lub w kontakcie z nieznajomym. Między innymi takie zadania mieli do rozwiązania uczestnicy konkursu „Bądź bezpieczny” w Gródkach. W jury konkursu zasiadły m.in. policjantki z Działdowa.

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Gródkach odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie pn. „Bądź bezpieczny” dla uczniów klas 0-3. W zmaganiach udział wzięły drużyny zielona, żółta i czerwona, składające się z czterech osób każda. Uczestnicy mieli do rozwiązania 8 zadań, w tym m.in. pytania w formie quizu dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze czy w kontakcie z obcymi. Dodatkowo, na podstawie usłyszanej historyjki, musiały wskazać, do jakich służb powinny zadzwonić. Ponadto, biorący udział w konkursie, spośród kilkunastu przedmiotów, mieli wskazać te, które są bezpieczne i niebezpieczne, ułożyć puzzle – znaki drogowe na czas oraz pokolorować na właściwy kolor sygnalizację świetlną w zależności od zastanej sytuacji „stój”, „idź” itp.

Poczynania uczestników konkursu, obok przedstawiciela Straży Pożarnej i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gródkach, oceniały policjantki z Działdowa.

Na pierwszym miejscu podium stanęła drużyna żółta. Miejsce drugie zajęła drużyna zielona, która zaledwie o jeden punkt ustąpiła zwycięskiej drużynie. Na trzecim miejscu podium uplasowała się drużyna czerwona.

Wszystkie dzieci nagrodzono wielkimi brawami oraz upominkami rzeczowymi. Od policjantek uczestnicy konkursu otrzymali elementy odblaskowe.

Organizacja tego typu konkursów wśród uczniów szkół podstawowych, jak również wśród przedszkolaków cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem. Dzieci chętnie angażują się w zadania konkursowe i dzielą zdobytą dotychczas wiedzą. Miła, rodzinna atmosfera w środowisku szkolnym sprzyja przyswajaniu wiedzy na temat zasad ogólnie rozumianego bezpieczeństwa i nauce właściwych postaw zgodnych z przepisami bezpieczeństwa w ruchu drogowym od najmłodszych lat.